‘Güneşin Kadınları’ serisinde Kalben çalıp söylüyor

ajandakolik

Ne zaman onu görsek “Ne kalpten kadın!” diye boşuna demiyoruz. Sahnede görmeye ihtiyaç duyduklarımızdan çünkü o! Kimden bahsettiğimizi anladığınızı biliyoruz. KALBEN!

İlk kez 2016 senesinde protest müziğin güçlü kadın temsilcilerini Babylon’da ağırlayan Güneşin Kadınları serisi ile bu akşam Kalben, fizy Nights konserleri kapsamında Babylon’da!

Müzik ile tanışması 8 yaşındayken annesinin aldığı klavyeyle başlayan Kalben 14 yaşında ilk gitarına sahip oldu. 2014’te ilk kez Sofar Sounds İstanbul’da performans sergileyen Kalben’in ‘Sadece’ performansı dünyada en çok izlenen Sofar Sounds videosu olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda yazarlık da yapan Kalben’in ‘Lulu’nun Maceraları’ adında yayınlanmış bir de çocuk kitabı serisi bulunuyor. Başarılı sanatçı, 2018 yılında ikinci albümü ‘Sonsuza Kadar’ ile Türkiye listelerinde en çok dinlenenler arasında yer aldı.

Bu arada biz akşam orada mıyız? Sormaya gerek yok sanki!

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Madame Tussauds İstanbul’un son balmumu figürü Mevlana

Henüz bir türli gitme fırsatı yakalayamadığımız Madame Tussauds İstanbul’un en yeni konuğu şiirleri hafızalardan silinmeyen Türk düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi’nin fügürü. Dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumundan yapılmış figürlerinin sergilendiği 250 yıllık tarihe sahip Madame Tussauds İstanbul, Mevlevilikte Mevlânâ Celaleddin-i Rumi’nin öldüğü gece olarak kabul edilen Şeb-i Arus törenlerinin yapılacağı 07-17 Aralık 2018 tarihleri arasında dünyaca ünlü Türk düşünürü Mevlana’yı ziyarete davet ediyor. Yaşadığı dönemde aşkın sesi olarak bilinen 13’üncü yüzyıl İslam âlimi ve şair Mevlânâ Celaleddin Rumi’yi yakından görmek isteyenlerdenseniz ünlü düşünürü vuslata kavuştuğu haftada Madame Tussauds İstanbul’da görebilirsiniz. BALMUMU FİGÜRÜ NASIL YAPILDI? Madame Tussauds sanatçıları, Mevlana figürünün yapım çalışmalarını 22’inci kuşak […]