Güneş Özgeç'li şarkılar

ajandakolik

28 Kasım’da Beyoğlu’ndaki Cemiyet İstanbul’da o narin sesi ve pek nazik emdamıyla karşımızda.


Güneş Özgeç, 28 Kasım’da Cemiyet İstanbul sahnesinde…Buraya bi’ doğum günü kızı bırakalım. Kendisi Akrep burcu olmakla birlikte ve pek tatlı, zarif, başarılı bir müzisyen. Hazır doğum gününü Ajandakolik olarak kutlarken bir de 28 Kasım’da Beyoğlu’ndaki Cemiyet İstanbul’da @cemiyet.istanbul o narin sesi ve pek nazik emdamıyla bizlere huşu içinde huzur vereceğini hatırlatalım. İyi ki doğdun Güneş!

Ha bu arada Güneş Özgeç’i sadece burcu ve konser tarihiyle şuracıkta anacak değiliz elbet. 

Gitar çalınıp beste yapılan, şiirler okunan bir evde dünyaya gelen Güneş Özgeç 7 yaşında seslendirme yapmaya, televizyon işleri için şarkı söylemeye, 11 yaşında konservatuara girerek keman öğrenmeye başladı, o günden bu yana birçok sanatçı, grup, orkestra ile çalıştı ve pek çok projede yer aldı.

2007 yılında babası Ömer Özgeç‘e sahnede viyolası ve sesiyle eşlik etmeye başladı.

2008 yılında yabancı animasyonlardaki şarkıların Türkçe adaptasyonlarını yapmaya, çeşitli animasyon kanalında Müzik Direktörlüğü yapmaya başladı.

2011 yılında kendi projesini yaratmaya karar verdi ve solo elektro keman gösterisini yarattı, aynı zamanda Davultozu markası altında ticari projelere müzik üretmeye başladı.

2017 yılında Youtube kanalını açtı ve cover videolar yüklemeye başladı.

2018 Temmuz’unda ilk teklisi Kahve’yi, Eylül’de Ikaria‘yı, Kasım’da Sonbahar’ı yayınladı. Şimdi yeni şarkılarını bekliyoruz.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

'Ahlat Ağacı' şimdi raflarda

Doğan Kitap tarafından yayınlanan Ahlat Ağacı, BluRay disk olarak sınırlı sayıda piyasaya sürülecek.