Gülriz Sururi’den sonra Tülay Günal’ın Edith Piaf’ı merak uyandırıcı

ajandakolik

Başar Sabuncu’nun, ikonik şarkıcı Edith Piaf’ın hayatını anlattığı “Kaldırım Serçesi” müzikali, yıllar sonra yeniden sahnede… Oyun, Yiğit Sertdemir’in rejisiyle İKSV Tiyatro Festivali’nde bu yıl prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. 

19 Aralık’ta 104’üncü yaşını kutlayacak olan Fransa’nın sembol isimlerinden ‘Kaldırım Serçesi’ lakaplı şarkıcı Edith Piaf’ın hayatını yıllar önce  ‘Kaldırım Serçesi’ müzikli oyunuyla Gülriz Sururi oynamış, unutulmaz yorumuyla hafızalara kazınmıştı. Hatta anılarını yazdığı “Bir An Gelir” kitabında gazeteci Zeynep Oral’ın aklına girmesiyle rolü oynadığını söylemiştir.

Ünlü oyun yazarı Başar Sabuncu’nun yazdığı ‘Kaldırım Serçesi’, yıllar sonra yeniden sahnede hayat bulurken bu defa Edith Piaf rolüyle karşımıza usta oyuncu Tülay Günal çıkıyor.

Dramaturjisini Aylin Alıveren’in, müzik direktörlüğünü Yiğit Özatalay’ın, koreografisini Büşra Firidin’in ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunda Günal’a, Levend Yılmaz, Aytek Şayan, Yeşim Sarı, Burcu Halaçoğlu, Ozan Erdönmez ve Can Deniz Erzaim eşlik ediyor.

Hiç kuşkusuz ‘Kaldırım Serçesi’, 1982’deki yorumuyla Edith Piaf ile özdeşleşen Gülriz Sururi’ye bir saygı duruşu niteliği taşıması bakımından da bugün çok önemli.

Oyun, İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında 23 ve 24 Kasım’da CKM Büyük Salon’da seyirciyle buluşacak. Biletler Biletix’te satışta.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Genco Erkal'dan bir kez daha "Merhaba"

Usta oyuncu Genco Erkal’ın uyarladığı, yönettiği ve tek başına oynadığı ‘Merhaba’, 10 Kasım Pazar günü saat 19:00’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşuyor. İlk kez 2017’de New York’ta sergilenen müzikli oyun, edebiyat dünyasının beş […]