Gezi’nin yıldönümü şerefine “Aşk Bitti” (Acabou o Amor) belgeselini online izleyebilirsiniz


İlk gösterimini 36. İstanbul Film Festivali’nde yapan, 10. Documentarist jürisi tarafından JvdK Yeni Yetenek Jüri Ödülü’ne değer görülen Mert Kaya’nın yönettiği “Aşk Bitti” (Acabou o Amor) belgeseli, Gezi’nin yıldönümü kabul edilen 31 Mart’ta Vimeo üzerinden çevrimiçi erişime açıldı.

“Aşk Bitti” belgeseli, 2013 yılının Haziran ayında Brezilya’da yaşanan protestolara, aynı dönemde Türkiye’de yaşanan Gezi Direnişi eylemleriyle bir arada düşünmeye davet ediyor. Yönetmenliğini Mert Kaya’nın, yapımcılığını Ariya Toprak ve Fikret Adaman’ın yaptığı 2017 yapımı belgeseli 14 Haziran’a kadar izleyebilirsiniz.

Belgesel ekibi şöyle sesleniyor:

“Son yıllarda dünyanın dört bir yanında artan baskılar sokakla ilişkimizi yeniden şekillendirirken, COVID 19’un yarattığı hal, gördüğümüz bomboş sokak imajları belki de içine düştüğümüz kederi daha da güçlendiriyor. Biz de umudu bir kez daha Türkiye’nin, Brezilya’nın, dünyanın sokaklarının hafızasını geri çağırmakta buluyoruz. Bir yandan bir arada olduğumuzu ve olacağımızı hatırlamaya bir yandan da düşünmeye ve hayal etmeye ihtiyacımız olan bir zamandan geçiyoruz. Aşk Bitti’yi daha önce izleyen ya da izlememiş dostlarımızla paylaşırken Gezi Parkı eylemlerinin ve Brezilya’nın Haziran eylemlerinin yıldönümü olan bugünlerde bu ihtiyaca katkı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Birlikte kuracağımız gelecek güzel günlerin umuduyla!”

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media