banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

“GENERALLERİN BEŞ ÇAYI” OYUNU İLE CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ’NDE YENİDEN…

Bülent Düzgünoğlu tarafından yönetilen ve 30 Ekim’de prömiyer yapan “Generallerin Beş Çayı” oyunu, Cihangir Atölye Sahnesi’nde tekrar izleyici ile buluşuyor.

1920 – 1959 yılları arasında yaşamış ve 39 yıllık kısacık ömrüne çok fazla eser sığdırmış olan Boris Vian, 1951 yılında yazdığı “Generallerin Beş Çayı” oyunu ile orduyu, bürokrasiyi, ekonomiyi kahkahalarla yerden yere vuruyor. Cihangir Atölye Sahnesi, Oyun Atölyesi 2. sınıf öğrencilerinin rol aldığı oyun 11 Aralık Cumartesi günü Cihangir Atölye Sahnesi’nde tiyatroseverleri bekliyor.

İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından, Fransa’da aşırı üretimden kaynaklanan bir kriz yaşanmaktadır. Meclis yana yakıla bu krizin çözümü için yollar arar. Çözümse bildik bir çözümdür: Savaş. Fransız, Amerikalı, Rus, Çinli generaller, bürokratlar, piskoposlar, huysuz bir anne, savaşın adının bile yerlerinden sıçramalarına yeten generaller; bizleri savaş denen bu sinsi ve trajikomik oyunda seyre davet ediyor.

Ayça Öztürk, Cahit Karaoğlu, Emine Selen Demirci, Hasan Dağtekin, Mehmet Arduç, Mine Yağız, Nazlı Ceylan ve Onur Çolak’ın oynadığı “Generallerin Beş Çayı”, 11 Aralık Cumartesi akşamı 20:30’da CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ’nde.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media