Foxes’tan “Woman”, kadınların güçlerini keşfetmeleri için!

ajandakolik


Grammy Ödüllü İngiliz şarkıcı/söz yazarı Foxes üç yıllık bir aranın ardından yayınladığı şarkısı “Love Not Loving You”nun ardından şimdi de ikinci single’ı “Woman”ı dinleyiciyle buluşturuyor.

Foxes, “woman” ismiyle kadınlara yüklenen narin bir çiçek, kutsal bir nesne ya da kırılgan bir obje gibi söylemler yerine “birey” “insan” ve “kadın” kavramlarını ön plana çıkartıyor. Dünyada birçok adaletsizliğin olduğunun altını çizen Louisa Rose Allen, -bilinen sahne adıyla Foxes- bu şarkıyla kadınların hayır deme gücünü bulmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Şarkının Gemma Green-Hope yönetmenliğinde çekilen, kısa film tadındaki animasyon klibinde ise dünyanın neresinde olursa olsun kadınlara içlerindeki bağımsızlığı ve gücü keşfetmeleri için ilham veriyor.


19 yaşında başladığı müzik hayatında yeteneği ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Louisa Rose Allen, -bilinen sahne adıyla Foxes- 2013 yılında Zedd’in single’ı “Clarity”ye yaptığı düet ile ABD Billboard Hot 100 listesinde sekiz numaraya kadar yükseldi. Bu şarkı 2014 Grammy Ödülleri’nde En İyi Dans Kaydı Ödülü’nün de sahibi oldu. 2014 yılında ilk albümü ‘Glorious’u yayınlayan genç şarkıcı müzik eleştirmenlerinden tam almıştı. İkinci albümü All I Need 2016 yılında yayınlanan Foxes aynı yıl yayınladığı Cruel şarkısı ile tüm dünyada büyük beğeni topladı. 2017 yılında kendisini yeniden keşfetmek ve müzikte yeni bir yol bulmak için kariyerine üç yıllık bir ara veren Foxes Love Not Loving You ile verdiği parlak geri dönüşün ardından Woman ile kendinden emin ve güçlü yükselişini sürdürüyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Richard Gere 30 yıl sonra yeniden ekranlarda

Hollywood’un ünlü aktörü Richard Gere’i özleyenleri böyle alalım…”Özel Bir Kadın”, “Subay ve Centilmen”, “Amerikan Jigolo”, “Sadaktsiz” gibi filmlerin unutulmaz oyuncusu 30 yıl aradan sonra bu defa bir diziyle ekranlara geri dönüyor.  Richard Gere’in 30 yıl aradan sonra nefes kesici bir drama dizisi “Mother Father Son” ile seyircilerle buluşuyor. BBC First […]