banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Foxes’tan “Woman”, kadınların güçlerini keşfetmeleri için!


Grammy Ödüllü İngiliz şarkıcı/söz yazarı Foxes üç yıllık bir aranın ardından yayınladığı şarkısı “Love Not Loving You”nun ardından şimdi de ikinci single’ı “Woman”ı dinleyiciyle buluşturuyor.

Foxes, “woman” ismiyle kadınlara yüklenen narin bir çiçek, kutsal bir nesne ya da kırılgan bir obje gibi söylemler yerine “birey” “insan” ve “kadın” kavramlarını ön plana çıkartıyor. Dünyada birçok adaletsizliğin olduğunun altını çizen Louisa Rose Allen, -bilinen sahne adıyla Foxes- bu şarkıyla kadınların hayır deme gücünü bulmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Şarkının Gemma Green-Hope yönetmenliğinde çekilen, kısa film tadındaki animasyon klibinde ise dünyanın neresinde olursa olsun kadınlara içlerindeki bağımsızlığı ve gücü keşfetmeleri için ilham veriyor.


19 yaşında başladığı müzik hayatında yeteneği ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Louisa Rose Allen, -bilinen sahne adıyla Foxes- 2013 yılında Zedd’in single’ı “Clarity”ye yaptığı düet ile ABD Billboard Hot 100 listesinde sekiz numaraya kadar yükseldi. Bu şarkı 2014 Grammy Ödülleri’nde En İyi Dans Kaydı Ödülü’nün de sahibi oldu. 2014 yılında ilk albümü ‘Glorious’u yayınlayan genç şarkıcı müzik eleştirmenlerinden tam almıştı. İkinci albümü All I Need 2016 yılında yayınlanan Foxes aynı yıl yayınladığı Cruel şarkısı ile tüm dünyada büyük beğeni topladı. 2017 yılında kendisini yeniden keşfetmek ve müzikte yeni bir yol bulmak için kariyerine üç yıllık bir ara veren Foxes Love Not Loving You ile verdiği parlak geri dönüşün ardından Woman ile kendinden emin ve güçlü yükselişini sürdürüyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media