EN ÜNLÜ ÇOCUK MÜZİKALLERİNDEN “ANNIE” TÜRKİYE’YE GELİYOR


Bugüne kadar Harry Potter Operası ve Jessy Müzikali gibi sanat eserlerinin Türkiye’deki ilk prömiyerlerini başarıyla gerçekleştiren Mozart Akademi, bu kez dünyanın en ünlü çocuk müzikalleri arasında yer alan Annie’nin 3. sezon prömiyerini Biletinial işbirliği ile Zorlu PSM’de gerçekleştirecek.

Dünyada 11 tane Tony Ödülü’ne aday gösterilen Annie; “En İyi Müzikal”, “En İyi Skor” ve “En İyi Kitap” da dâhil olmak üzere bugün adar yedi ödül kazandı. Gösterime girdiği ülkelerde olağanüstü gişe başarılarına imza atan Annie, sadece Amerika’da yılda yaklaşık 900 kez sergileniyor.

İlk gösterim 26 Mayıs’ta 

26 Mayıs 2022 tarihinde matine/suare olarak 3. Sezon Türkiye prömiyeri gerçekleşecek müzikal, 4-5 Haziran’da İzmir Bornova Opera Sahnesi’nde, ardından 10-11 Haziran’da Ankara Akün Sahneleri’nde olacak.

Annie’nin konusu

Müzikalin baş kahramanı Annie, kendisine derin bir nefret besleyen zalim üvey annesi Bayan Hannigan’ın gazabı altında yaşayan yetim bir çocuktur… Yaşının ötesinde bir dayanıklılıkla ve iyimser doğası gereği yetim olmanın getirdiği tüm zorluklara karşı savaşan Annie’nin milyarder bir işadamıyla tanıştıktan sonra yaşamı değişmeye başlar. Annie’yi evlat edinmeye karar veren işadamı, zamanla bu hayat dolu küçük kızı daha iyi tanıyacak ve kariyerine yaptığı pozitif etkiyi birebir hissetmeye başlayacaktır.

Etiketler:
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media