Elçin Sangu uğruna 9 kere Leyla!

ajandakolik


Kadroya bak sen! Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy. Yönetmen de Ezel Akay olunca epey umutluyuz çıkacak işten. “9 Kere Leyla”, konusu itibariyle Ezel Akay’ın absürd komedilerine kucak açan cinsten. Meraktayız, bekliyoruz.

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, 7 Kocalı Hürmüz gibi filmleriyle Türk Sineması’nın farklı ve çok renkli yönetmenlerinin başında gelen Ezel Akay, şimdilerde yeni bir sinema filmi için kolları sıvadı.

Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu” filminde ilk defa birlikte rol alan Demet Akbağ ve Haluk Bilginer, “9 Kere Leyla”da evli bir çifti canlandırırken, son dönemin çok sevilen genç oyuncularından Elçin Sangu da Bilginer’in filmdeki ressam sevgilisini canlandırıyor.

Contact Film Works’ün yapımcısı olduğu, dağıtımcılığını ise CGV Mars’ın üstlendiği film, zengin iş adamı Adem’in (Haluk Bilginer) genç sevgilisi Nergis (Elçin Sangu) uğruna evliliğini bitirmeye çalışmasının eğlenceli hikâyesini anlatıyor. Adem boşanmayı reddeden aşırı domestik karısı Leyla’yı (Demet Akbağ) dokuz kere öldürmeyi deniyor ama beceremiyor! Beklenmedik komik sürprizlerle dolu bu yolculukta Adem, istemeden de olsa sadece iyi bir şeye sebep oluyor: “Kadınların yeni bir dünya kurmasına.”


Bazı işlerin daha en başından iyi olacağını hissediyorsunuz ya, 9 Kere Leyla, yalnızca kadrodan dolayı değil, ismiyle, fikriyle ve konusuyla beklenti içine girmemizi sağlıyor.

Bu arada Nergis’in (Elçin Sangu) Adem’i (Haluk Bilginer) nü olarak resmettiği şu kare de yüzümüzü epey güldürdü!

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2020'ye Dans Üçgeni ile başlıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 2020 yılının ilk temsilini “DANS ÜÇGENİ” balesi ile veriyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi 2020’ ye Bolero, Bahar ve Judith eserlerinden oluşan Dans Üçgeni ile başlayacak. İlk eser Bolero; 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden Maurice Ravel’in 1928 yılında bestelediği en son bale müziğidir. Koreograf Uğur Seyrek’ in neoklasik baleden modern baleye geçişin gözlendiği etkileyici eserinin dünya prömiyeri, 1997 […]