banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

Dünya sahnelerinde genç bir keman virtüözü: Naz İrem Türkmen

Naz İrem Türkmen, Güher ve Süher Pekinel’in vizyonu ve öncülüğünde devam eden ‘Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler’ projesinin genç yeteneklerinden  dünyaca tanınmış 12. Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması‘nda birinci oldu. Ödül, Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması‘nda, Türkiye’den 11-13 yaş grubunda bir müzisyenin aldığı ilk birincilik ödülü olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın önde gelen müzik yarışmalarından, Brüksel’de gerçekleşen Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması’na katılan 12 yaşındaki Naz İrem Türkmen, sergilediği performans ile 11-13 yaş kategorisinde birinci oldu.

2010’da Güher ve Süher Pekinel’in hayata geçirdiği, 2013’ten bu yana Tüpraş’ın katkılarıyla devam eden, “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesindeki genç yeteneklerden biri olan Türkmen, Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması’nda bu yaş grubunda birinci olan ilk Türk müzisyen oldu.

Naz İrem Türkmen, 14 Temmuz 2006’da İstanbul’da doğdu. Keman eğitimine Istanbul Devlet Konservatuarı’nda başladı. Seda Subaşı, Dania Kainova ve Kirill Troussev ile çalışmalar yaptı. Halen Prof. Sonja Korkeala ile Münih’te çalışmalarına devam ediyor.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media