Dünya sahnelerinde genç bir keman virtüözü: Naz İrem Türkmen

ajandakolik

Naz İrem Türkmen, Güher ve Süher Pekinel’in vizyonu ve öncülüğünde devam eden ‘Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler’ projesinin genç yeteneklerinden  dünyaca tanınmış 12. Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması‘nda birinci oldu. Ödül, Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması‘nda, Türkiye’den 11-13 yaş grubunda bir müzisyenin aldığı ilk birincilik ödülü olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın önde gelen müzik yarışmalarından, Brüksel’de gerçekleşen Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması’na katılan 12 yaşındaki Naz İrem Türkmen, sergilediği performans ile 11-13 yaş kategorisinde birinci oldu.

2010’da Güher ve Süher Pekinel’in hayata geçirdiği, 2013’ten bu yana Tüpraş’ın katkılarıyla devam eden, “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesindeki genç yeteneklerden biri olan Türkmen, Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması’nda bu yaş grubunda birinci olan ilk Türk müzisyen oldu.

Naz İrem Türkmen, 14 Temmuz 2006’da İstanbul’da doğdu. Keman eğitimine Istanbul Devlet Konservatuarı’nda başladı. Seda Subaşı, Dania Kainova ve Kirill Troussev ile çalışmalar yaptı. Halen Prof. Sonja Korkeala ile Münih’te çalışmalarına devam ediyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Nilgün Sabar'dan 'Selfie'li sergi

‘Selfie’ isminde bir sergi bile var artık günümüzde! Nilgün Sabar’ın  “İnsanın Kendisiyle Narsistik Buluşması” konusunu ele aldığı sergi, 4 Nisan – 6 Mayıs 2019 tarihleri arasında Sanatgezgini’nin Kuruçeşme adresinde. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan, sanatıyla kendini özgür kılan ve sanatını hayatının merkezinde konumlamış bir sanatçı olan Nilgün Sabar, kişisel […]