banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Don Kişot ve Sancho Panza’yla 25 Eylül’de yeniden!


Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren oyunlarından “Don Kişot’um Ben”, 2019-2020 tiyatro sezonunda İstanbul’daki ilk oyunuyla Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’ne konuk oluyor. Oyunla ilgili detaylı bilgi lmak isterseniz Ajandakolik yazısını tıklayın: Oyunun delisi: ‘Don Kişot’um Beeeeeeeen!

Baba Sahne’nin, perdelerini açtığı günden bu yana kapalı gişe oynayan kahkaha dolu prodüksiyonu “Don Kişot’um Ben”in başrollerini Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu paylaşıyor.

Baba Sahne prodüksiyonu “Don Kişot’um Ben”, bildiğimiz “Don Kişot”u, alışılmışın dışında bir yorumla sahneye taşıyor. Cervantes’in ölümsüz eseri “Don Kişot”, Mihail Bulgakov’un, dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen metniyle bir defa daha yollara düşüyor. Oyunun yönetmen koltuğunda ise ödüllü yönetmen Emrah Eren oturuyor. Ozan Güven’in çılgın asilzade Don Kişot’a, Günay Karacaoğlu’nun ise ondan daha çılgın silahtarı Sancho Panza’ya hayat verdiği oyunda aynı zamanda; Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Yüsra Geyik, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, Tuğba Eskicioğlu, Ali Kemal Aydın ve Rifat Durmuş rol alıyor.


Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve Baba Sahne’deki biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen “Don Kişot’um Ben”, yoğun istek üzerine Baba Sahne’nin yanı sıra Avrupa Yakası’nda da farklı salonlarda sahneleniyor. 25 Eylül 2019 Çarşamba akşamı saat 20.30’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak olan “Don Kişot’um Ben”e ait biletler, zorlupsm.com’dan, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde… “Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri… Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri… Hikâyeyi sorarsanız, bildiğimiz “Don Kişot” işte: Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar…

Irmak Bahçeci’nin dilimize çevirdiği “Don Kişot’um Ben”in çok konuşulan müzikleri Can Şengün’ün, sahne tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Sadık Kızılağaç’ın imzasını taşıyor.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media