DEĞİŞİM ANDA BAŞLAR İNZİVA PROGRAMI BAŞLIYOR

Mindfulness Temelli Değişim ve Dönüşüm Koçu Raquel Habib,“AN. AN.LAM VE AN.LAMAK” modülleriyle geliştirdiği “Değişim Anda Başlar” Koçluk Metodolojisini Türkiye’de ilk defa, 11 Nisan’da gerçekleştireceği online inziva programıyla (Retreat) sunuyor.

Mindfulness Temelli Değişim ve Dönüşüm Koçu Raquel Habib, üç farklı modülle geliştirdiği “Değişim Anda Başlar” koçluk metodolojisini Türkiye’de ilk kez bir günlük online inziva (retreat) programıyla, sınırlı sayıda kontenjanla sunuyor. Online inziva programının ilki 11 Nisan’da gerçekleşmeye hazırlanıyor. Raquel Habib danışanlarına, İnziva öncesinde 20 dakikalık ücretsiz bir online ön görüşme opsiyonu da sunuyor.

Gerçek değişimi hedefleyenlerin öncelikle “Farkındalık” kaslarını güçlendirmesi gerektiğini savunan Raquel Habib, bu amaçla sunduğu Mindfulness temelli “Değişim Anda Başlar İnzivası’nın temel farkını, kişilere kendilerinin koçu olmaları konusunda alan açması olarak ifade ediyor. Aynı zamanda çok güçlü farkındalık çalışmaları ile desteklendiklerini de belirtiyor.

Değişim Anda Başlar Online İnziva Programında Elde Edilecek Kazanımlar Neler?

Raquel Habib “AN. AN.LAM VE AN.LAMAK” koçluk metodolojisi modüllerinin, inziva (Retreat) formatında sunulmasının kişilere sağladığı kazanımları şöyle özetliyor:

“Bu inziva sırasında kişilerin kendi ihtiyaçlarına göre bir yol haritası belirleyecek ve farklı koçluk yöntemleri ve araçlarıyla çalışacağız.

AN modülünde, Mindfulness ve meditasyon pratikleri ile kişilerin yaşadıkları durumlara yargısızca bakabilmelerini ve zorluklar karşısında farkındalıklı bir noktadan hareket edebilmelerini sağlayan çalışmalar yapıyoruz.

AN.LAM modülünde, kişilerin kendileriyle olan iletişimlerini güçlendirerek, güçlü ve gelişmeye açık yönleri ile buluşacakları; hayallerden hedeflere giden yolları netleştirecekleri,  engelleri aşma konusundaki inanç kalıplarına bakabilecekleri ve onları dönüştürebilecekleri; kırılganlıklarını cesaretle ve şefkatle sahiplenebilecekleri ve kendi içlerindeki gücü deneyimleyecekleri bir alan açıyorum.


AN.LAMAK modülünde ise önce kendileriyle, sonra da çevreleriyle olan iletişimlerini, empatik ve sınırları net olarak çizilen bir iletişim dinamiği ile etkin bir şekilde geliştirmelerini sağlayarak onlara her durumda hizmet eden bir yaşam biçimi sunmaya çalışıyorum.

Tüm bu çalışmaları Mindfulness, MBSR (Mindfulness Temelli Stress Azaltma Eğitimi), Gestalt, Jung ve Şiddetsiz İletişim gibi öğretilere dayalı olarak şekillendiriyorum.”

Habib ayrıca, Mindfulness Temelli Online İnzivaya katılacak kişilerin kendilerine güçlü sorular sorabileceklerinin, yargılarını fark edebileceklerinin, duygularını kontrol altına alabileceklerinin ve tepkileriyle önlerinde gelişen olaylar arasına mesafe koyabileceklerinin de altını çiziyor.

“Kişiler, “an”ın içinde tüm mevcudiyetleriyle var olmayı deneyimlerken geçmişten değil, anın içindeki güçleriyle geleceğinize adım atabilecek. Değiştirmek ve dönüştürmek istedikleri her alana yakından bakabilecek ve kolay uygulanabilir pratiklerle bunu kendi başlarına da tatbik edebilecekler.”

Değişim Anda Başlar™ Online İnziva Programı’na katılmak için, info@raquelhabib.com adresi üzerinden iletişime geçmek yeterli oluyor.

Ayrıca Raquel Habib’in sunduğu MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) Online Grup Eğitimleri, Değişim Anda Başlar™ Atölyeleri ve 1:1 Değişim Anda Başlar™ Koçluk Seansları ile ilgili detaylı bilgi almak için ise web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media