AjandaKolik Reklam

 

 

DasDas’TA SANAT DOLU YENİ BİR YIL BAŞLADI

Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in tiyatro sahnesinde bir araya geldiği “Ağaçtaki Kız” oyunu.

DasDas yeni yıla dopdolu bir programla giriş yaptı. Yeni yılın ilk haftasında tiyatroseverlerin büyük beğenisini toplayan DasDas prodüksiyonları seyirciyle buluşmaya devam ederken DasDas’a ‘Cimri’ konuk oluyor. ‘+1 Sunar: Adamlar’ konseri ise DasDas’ın yeni yıldaki ilk konseri olarak müzikseverleri mutlu etmeye hazırlanıyor.

5 Ocak akşamı 20.30’da Shakespeare’in unutulmaz aşk hikayesi DasDas Sahne’ye taşınıyor. Deniz Can Aktaş’ın Romeo’ya, Naz Çağla Irmak’ın Juliet’e hayat verdiği oyunda Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim genç ikiliye eşlik ediyor. Düşman ailelerinin birbirine aşık çocuklarının imkansız aşkına ışık tutan ‘Romeo & Juliet’ aynı zamanda 13 Ocak akşamı 20.30’da DasDas’ta izlenebilecek.

Zengin Mutfağı

Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı, yeni yılda ilk kez 6 ve 7 Ocak akşamları 20.30’da DasDas Sahne seyircileri için oynanacak. Usta sanatçı Şener Şen’e Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan’dan oluşan genç bir kadronun eşlik ettiği oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor.

“Astro Ay’a Tırmanıyor”, 8 Ocak günü 13.00’te DasDas Atölye’de olacak.

DasDas Çocuk’un oynanmaya başladığı günden bu yana ilgiyle takip edilen oyunu ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ 8 Ocak günü 13.00’te DasDas Atölye’de olacak. Tasarımını ve yönetmenliğini Alper Baytekin’in üstlendiği oyunda Bağış Angigün ve Buse Demirel, Babi ve dostu Astro’nun macera dolu hikayesini minik tiyatroseverlerle buluşturuyor.


Gamze Güzel ve Pelinsu Ekşioğlu’nun sahneyi paylaştığı, Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği DasDas Çocuk’un bir diğer oyunu ‘Göçebe’ 9 Ocak günü 13.00’te DasDas Atölye’de olacak. Oyun, fırtına sonucu sürüklenerek kendini daha önce hiç görmediği bir sahilde bulan Palika ve sahile kamp yapmaya gelen Putnik’in hikayesini konu alıyor.

Aynı gün 17.00’de DasDas’ın yeni prodüksiyonlarından ‘Ağaçtaki Kız’ DasDas Sahne’de sahnelenecek. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in tiyatro sahnesinde bir araya geldiği İlksen Başarır yönetmenliğindeki oyun, Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından sahneye uyarlandı. Oyun, Ağaçtaki Kız ile Yunus’un hayata dair paylaşımlarını gözler önüne seriyor.

“Cimri” oyununda başrolde Serkan Keskin var.

10 Ocak akşamı 20.30’da Serkan Keskin’in Harpagon performansıyla beğenileri topladığı Tansu Biçer yönetmenliğindeki ‘Cimri’ DasDas Sahne’ye konuk oluyor. Semaver Kumpanya’nın 5 sezondur kapalı gişe oynanan oyunu şimdi de DasDas’ta kahkaha dolu bir gece yaşatmak için gün sayıyor.

Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’i buluşturan ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu’ 11 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Moritz Rinke imzalı oyunda seyirciler, Eduard ve Charlotte çiftinin şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde yıllar sonra eski arkadaşları ve komşularıyla bir araya geldikleri ilginç geceye tanıklık edecek.

12 Ocak akşamı 20.30’da Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen gibi başarılı isimleri kadrosunda bir araya getiren ‘Vahşet Tanrısı’, ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille seyircisine aktaracak.

Aynı akşam 21.00’de ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ uzun bir aranın ardından DasDas Atölye’ye geri dönüyor. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan; Ceren Boz, Nihan Işık, Sabahattin Yakut ve Ümit Erlim’in sahneyi paylaştığı oyun, kendini bilmek ve kendini bulmak arasındaki kayboluş hikayesini gözler önüne seriyor.


Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Adamlar, 14 Ocak akşamı 22.00’de keyifli bir konsere imza atmak üzere DasDas Sahne’de olacak. ‘+1 Sunar: Adamlar’ konseri ile müzikseverler, grubun sevilen şarkılarının hep bir ağızdan söyleneceği akşamda eğlenceye doyacak.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr
Bilet Satış: www.mobilet.com

5 Ocak Çarşamba 20.30 DasDas Sahne Romeo & Juliet
6 Ocak Perşembe 20.30 DasDas Sahne Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı
7 Ocak Cuma 20.30 DasDas Sahne Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı
8 Ocak Cumartesi 13.00 DasDas Atölye Astro Ay’a Tırmanıyor
9 Ocak Pazar 13.00 DasDas Atölye Göçebe
9 Ocak Pazar 17.00 DasDas Sahne Ağaçtaki Kız
10 Ocak Pazartesi 20.30 DasDas Sahne Cimri
11 Ocak Salı 20.30 DasDas Sahne Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu
12 Ocak Çarşamba 20.30 DasDas Sahne Vahşet Tanrısı
12 Ocak Çarşamba 21.00 DasDas Atölye Anadolu Efes Katkılarıyla: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
13 Ocak Perşembe 20.30 DasDas Sahne Romeo & Juliet
14 Ocak Cuma 22.00 DasDas Sahne +1 Sunar: Adamlar

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media