banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

CSO eşliğinde The Four Italian Tenors huzurlarınızda…


Yeni yıla özel repertuvarla yılın ilk günlerini keyifle karşılamak isteyen herkes için unutulmazlar arasına girmeyi başaracak Zorlu PSM’nin yeni yıl konserinde iki iddalı isim bir arada! Klasikleşmiş opera aryalarını ve popüler İtalyan müziğini buluşturan The Four Italian Tenors, Prof. Rengim Gökmen’in şefliğindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde 3 Ocak 2020 tarihinde Zorlu Holding’in desteği ve ev sahipliğinde yeni yıla özel bir konser vermeye Zorlu PSM’ye geliyor.

200 yıla yaklaşan tarihi ile dünyanın en köklü sanat kurumlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, müzik geleneğinde büyük bir mirasa sahip özellikle, opera gelenekleri tartışılmaz bir ülke olan İtalya’dan çıkarak uluslararası üne kavuşan vokal dörtlüsü “The Four Italian Tenors” ile yılbaşına özel bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. Topluluk, 3 Ocak 2020’de verecekleri Zorlu PSM konserinde unutulmaz bir akşama imza atacak.

Büyük bestecilerin eserlerini, dünyaca ünlü şef ve solistlerin yorumlarıyla sunmayı gelenekselleştiren Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, “The Four Italian Tenors” eşliğinde programda klasikleşmiş tenor aryaları ve napolitenlerin yanısıra yeni yıl ruhunu ve enerjisini taşıyan eserlere yer verecek. “The Four Italian Tenors” dörtlüsünün ilk defa Türkiye seyircisi ile buluşacağı konser, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü Prof. Rengim Gökmen yönetiminde gerçekleşecek.


Yeni yıl konseri geleneği sürüyor

Klasik müziğin tanıtılmasına katkı sağlamanın yanı sıra, yurtdışında da Türkiye’yi en iyi bir şekilde temsil ederek ülkemizin sanat yaşamında öncü bir kurum olduğunu kanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Türkiye’deki yeni yıl konserlerini de yıllar önce ilk defa gerçekleştiren orkestra olarak yeni yıl konseri geleneğini sürdürüyor. Dünyadaki bütün orkestraların artık gelenekselleştirdiği ve merakla beklenen yeni yıl konserleri, klasik müzikseverlerin yanısıra geniş kitlelere hitap ederek hem gençlerin hem de ailelerin ilgisini görüyor.

Yeni yıla özel aydınlık, umut dolu ve mutluluk hissi veren özenle seçilmiş eserlerle oluşturulan repertuvarla, yılın ilk günlerini keyifle karşılamak isteyen herkes için unutulmazlar arasına girmeyi başaracak bu konser için biletler www.passo.com.tr üzerinden satışta.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media