AjandaKolik Reklam

 

 

ÇOCUKLARA EN YENİ MÜZİKAL: “PETER PAN VE VAROLMAYAN ÜLKE”


Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50’nci yılına özel olarak Zorlu PSM ve Akbank Sanat’ın iş birliği ile sahnelenen Peter Pan ve Varolmayan Ülke müzikalinin prömiyeri 23 Nisanda Zorlu PSMde yoğun ilgiyle gerçekleşti. J.M. Barrienin klasikleşmiş romanından uyarlanan, Mehmet Ergenin yenilikçi yorumu, Beyhan Murphynin koreografisi, Tuluğ Tırpan’ın müzikleri ve 35 kişilik oyuncu & yaratıcı ekip kadrosuyla dikkat çeken müzikal her yaştan izleyici tarafından ayakta alkışlandı.

Türkiyenin öncü sanat kurumlarından Zorlu PSM ve Akbank Sanat, Akbank Çocuk Tiyatrosunun 50’inci yılı nedeniyle, bir Peter Pan uyarlaması olan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikalini her yaştan izleyicisiyle buluşturdu. Yepyeni, fantastik bir dünyanın kapılarının aralandığı müzikalin metin ve söz yazarlığını Mehmet Ergen, müziklerini Tuluğ Tırpan, koreografisini ise Beyhan Murphy üstlendi. Müzikalde Yağız Can Konyalı Peter Pan, Elif Güralp Wendy, Sami Levi Kaptan Kanca ve Su Sonia Herring Tinkerbell karakterleriyle göz doldurdular.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birçok ünlünün prömiyerine katılıp dakikalarca alkışladığı “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikali öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova, Türkiyenin kültür sanat hayatına katkı sunmayı kendine amaç edinen bir kurum olduklarını vurgulayarak Zorlu PSM olarak sanatsal ve kültürel üretimi artırmak için kendimize sürekli yeni hedefler koyuyoruz. Artistik üretkenliği beslemek ve sanatsal üretimi artırmak bu hedeflerimizden bazıları. Bu hedefleri gerçekleştirmenin yolunun Türkiyenin en iyi ekipleriyle çalışmaktan, köklü kurumlarla iş birliği yapmaktan, farklı konulardaki varlıklarımızı ve güçlü yanlarımızı bir araya getirmekten geçtiğine inanıyoruz. Bu klasik eser için kültür-sanat sektörünün önemli kurumlarından Akbank Sanat ile iş birliği yaptık ve yaratıcı endüstrinin en değerli isimleriyle çalıştık. İki büyük kurum ile birbirinden kıymetli, tecrübeli ve yetenekli yaratıcı isimlerin güç birliği sonucunda büyük bir sinerji oluşturduk. Sahne önündeki ve arkasındaki 35 kişilik kadro, danslardan müziklere, dekorlardan kostümlere tüm süreci titizlikle ve büyük bir emekle yürüterek şahane bir müzikal ortaya çıkardılar. Biz müzikalimiz için çok heyecanlıyız. Çocuklar kadar yetişkinlerinden de kalplerinde yer edecek bir müzikal izleyeceksiniz” açıklamasında bulundu.

Müzikal her akşam kardeşlerine masallar anlatıp onları tatlı bir uykuya uğurlayan Wendynin, her zamankinden farklı bir gece yaşayarak, masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan ve onun koruyucu perisi Tinker Bell ile tanışmasıyla başlıyor. Kahramanlar, peri tozunun etkisinde Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkarak, büyüleyici, heyecanlı ve beklenmedik maceralara atılıyorlar. Peter Pan ve Varolmayan Ülke” 35 kişilik oyuncu kadrosu ve özel şovlarıyla, sadece çocuklara değil yetişkinlere de ilham vermeyi ve dünyalarını daha da renklendirmeyi amaçlıyor.

Müzikal sezon boyunca 8-15-21-22 Mayıs ile 4,5,12,18 ve 19 Haziranda izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Müzikalin biletlerine www.passo.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Gösterim Tarihleri:

8, 15, 21 ve 22 Mayıs //  4, 5, 12, 18, 19 Haziran

Gösterimler 7 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media