AjandaKolik Reklam

 

 

Cirque du Soleil açık artırmada satışa çıkarıldı


Sokak sanatçıları Guy Laliberté ve Daniel Gauthier tarafından 1984 yılında kurulan ve  o günden bu yana oldukça büyük bir kadroya erişerek gösteri dünyasının hiç kuşkusuz en büyük ve en önemli topluluklarından biri haline gelen
Cirque du Soleil, pandemi günlerini iflasın eşiğinde geçiriyor. Öyle ki topluluk, gösterilerinin askıya alınmasının ardından iflas başvurusunda bile bulundu.

Cirque du Soleil Entertainment Group Başkanı ve CEO’su Daniel Lamarre konuyla ilgili olarak, “Son 36 yıldır, Cirque du Soleil son derece başarılı ve kârlı bir organizasyon olmuştur. Ancak COVID-19 nedeniyle tüm şovlarımızın zorla kapatılmasından bu yana hiç gelir elde etmeyerek yönetim şirketin geleceğini korumak için kararlı bir şekilde hareket etmek zorunda kaldı” açıklamasında bulundu.


20 MİLYON DOLAR BAŞLANGIÇ FİYATIYLA AÇIK ARTIRMADA

Üç ay önce tüm yapımlarını durdurma kararı alan topluluk, yaklaşık 1 milyar dolar borçla 3 bin 500 çalışanını işten çıkardı. Ayrıca bununla da kalmayıp 20 milyon dolarlık başlangıç fiyatı ile kendisini açık artırmada satışa çıkardı. Başlangıç fiyatı 20 milyon dolar olarak belirlenen açık artırma için Cirque du Soleil web sitesinde, “2020’nin geri kalanının mali bilinmeyenlerine rağmen Cirque du Soleil, sağlık ve güvenliğin izin verdiği aşamada dönmeye kararlı. Salgın kontrol altına alındıktan sonra, hükümet tarafından uygulanan karantina ve seyahat kısıtlamalarında bir rahatlama getirildiğinde, yeni kurumsal yapıya uygun olarak performanslar devam edecek. Askıya alınan ve yeniden planlanan performanslar için biletler geçerliliğini koruyor” ifadeleri  yer aldı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media