“Ölmeyen” oyuncak bebek “Chucky” dizi oluyor

ajandakolik


“Başrolde eski bir dost var!” Kısacık tanıtım filmi ve müziği bile tüylerimizi diken diken yaptı bile…  Seri katil Charles Lee Ray’in ruhu tarafından ele geçirilen oyuncak bebek Chucky’yi özleyenleri böyle alalım… (Deli olmalısınız!)

“Çocuk Oyunu” serisinin baş kahramanı Chucky ya da Charles Lee Ray, hangimizin çocukluk kabusu değildi ki… Zaten bir Freddy vardı, bir 13. Cuma Jason… Sonra Chucky diye içine katil bir ruh girmiş oyuncak bebek peydah oldu, benzer türdeki oyuncak bebeklerin anlamı değişti birden! Sözü uzatmayalım, o klişe başlığı atalım: “Chucky geri dönüyor.” Üstelik iki saate sığan bir devam filmle de değil. Bölüm bölüm, dizi dizi, uzun uzun geliyor. Daha fenası ne olabilir ki zaten?

Sinema tarihinin hiç kuşkusuz en sevimsiz ve sinir bozucu şeytani karakterlerinden Chucky’nin dizi uyarlamasının tanıtımı yayınlandı bile… 2021’de yayında olacak Chucky, Jennifer Tilly performansı ve yaratıcı Don Mancini’nin seslendirmesi ile seyirciyle buluşacak.

Chucky ya da Charles Lee Ray, Çocuk Oyunu serisinin kurgusal baş karakteridir. Chucky insan bedenindeki ruhunu oyuncak bir bebeğe aktarmış bir seri katildir. 1999’da Chucky, Chucky’nin Gelini filmiyle En İyi Kötü Karakter MTV Film Ödülüne aday gösterilmişti.

Seri, 2017 yılında Cult of Chucky filmiyle devam ederken, bir yandan da 2019 yapımı bir filmle yeniden başlamıştı.
Chucky hayranlarına duyurulur! Biricik bebeğiniz geri dönüyor. Ve hepimizin rüyalarını baltalamaya kaldığı yerden devam ediyor…

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akbank Caz Festivali'nden genç yeteneklere büyük fırsat

30. Akbank Caz Festivali – “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması” başvuruları başlıyor. Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali, 30’uncu yılında; […]