banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

CERMODERN’DE DİJİTAL BİR SERGİ: HA:AR


CerModern, Heykeltraş Hande Şekerciler ve Dijital Sanatçı Arda Yalkın’ın sanatçı ikilisi ha:ar olarak ortaya koydukları dijital yapıtlara ev sahipliği yapıyor.

Salgın döneminin ağır yasakları boyunca tedbiri elden bırakmadan kapılarını sergiler için açık tutan ve eserlerle ziyaretçileri buluşturan CerModern, Ankara’da hafifleyen yasaklar sayesinde hafta sonları da sokağa çıkabilecek Ankaralılar için sergilerine tüm hızıyla devam ediyor. Ha:ar adıyla sanatçı ikilisi olarak İstanbul ve New York’ta süren ve uzun yıllara dayanan ortak birikimlerini yansıtan dijital çalışmalarda sınırları zorlayan Hande Şekerciler ve Arda Yalkın’ın dijital serilerine yer veren CerModern’in tanıtım metni şu soruyla başlıyor: “Sanat, gerçek yaşam pratiğinde ve dijital ortamda gerçekleşirken ne kadar farklıdır birbirinden ya da aslında farklı mıdır?”

3 BOYUTLU BİR DÜZLEM
Ha:ar’ın formları, gerçek dünya ile dijital ortam arasındaki sanat pratiğinin üzerine çokça düşünme fırsatı veriyor. Fiziksel ortamda üretilen heykellerde olduğu gibi entelektüel, anatomik, estetik düzlemlerdeki çabaların bir araya geldiği bir süreçle üretilen sıra dışı eserlerin oluşturduğu bu seri, ekrandaki bir noktadan başlayarak 3 boyutlu bir düzlem üzerine serpilerek gelişiyor. Gerçek ile dijitalin arasında kalan ve dijital olanda gerçeği deneyimlemeye çalışan bir sanatçının kendiliğini görme imkânı sunan çalışmalar, bir rüyayı izlemeye benziyor.

18 MAYIS’A KADAR GÖRÜLEBİLİR

26 Mart 2021’de CerModern Güney Hangar Galerisi’nde ziyarete açılacak ha:ar sergisi ikilinin İmkansız Heykeller ve Lucid işlerine de ev sahipliği yapacak. CerModern ayrıca Kuzey Hangar Galerisi’nde 3 Mart’tan bu yana ikiliden Hande Şekerciler’in ecstasy heykellerini de konuk ediyor. Kuzey Hangar’da gerçek heykelleri gören izleyiciler Güney Hangar’da Dijital formları da izleyerek ilginç bir deneyim yaşayabilir, gerçek ile dijital üzerine somut kıyaslamalar yapabilirler. Sergi 18 Mayıs 2021 tarihine dek görülebilir.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media