AjandaKolik Reklam

 

 

CATANA CHETWYND’İN AŞK DOLU KOMİK ÇİZGİLERİŞapşal, komik, eğlenceli! Catana Chetwynd’in karikatürleri tüm dünyayı dolaşıyor! Ece Çavuşlu’nun çevirisiyle okurla buluşan bu romantik ve bir o kadar esprili kitaplar, sevgililerin kendilerinden bir şey bulacağı basit ve gündelik hikayelerle dolu.

29 yaşındaki Amerikalı yazar ve karikatürist Catana Chetwynd’in yarattığı “Catana Comics” / Catana Karikatürleri, Yabancı Yayınları etiketiyle “Ufak Tefek Aşk Halleri” ve “Sarmaş Dolaş” isimleriyle yayınlandı.

Her şey bir aşk hikâyesiyle başladı. Catana, sevgilisi John’la yaşadığı gündelik, ufak tefek, şapşal anılarını aralarında kalacağını düşünerek küçük karikatürler hâlinde çiziyordu. Sonra bir gün John bu mutluluğu herkesle paylaşmaya karar verdi. Ve ortaya bir aşk güzellemesi çıktı. Sıcacık çizgiler, gerçek hayatın içinden küçücük öykülere yansıyan komik haller…


Sanatçıı, erkek arkadaşıyla günlük hayattan anlar alıyor ve onları sevimli çizgi roman dizisi “Catana Comics” için örnekliyor.
Bundan iki yıl önce Huffington Post’a “John çizgi romanlarla ilgili her şeyi seviyor. Ona sahip olduğum için çok şanslıyım, çünkü kendileriyle ilgili bir dizi çizgi romandan korkabilecek bazı adamlar olduğunu hayal ediyorum. Ama John neyse ki öyle biri değil!” şeklinde açıklamada bulunmuş, özel hayatlarıyla ilgili de şunları söylemişti: “Birbirimize her zaman alan tanıyoruz. Kendi arkadaşlarımız ve hobilerimiz var ancak birlikte olduğumuzda, mesela gecelerimizi başka hiçbir şey yapmadan sadece birbirimizle geçirerek dengeliyoruz. Onu mutlu etmek için çok çabalıyorum ve o da benim için aynı şeyi yapıyor. Bu çaba ve denge, bir ilişkideki en önemli şeyler ve bence iyi iş çıkarıyoruz.”

Instagram’da da üç milyon fazla takipçiye ulaşan Catana Chetwynd, kitaplarında hem kendi ilişkilerinden hem de çevresindeki çiftlerden lham alarak birbirinden komik ve aşk dolu hikayer yazmaya devam ediyor. En büyük başarısı da hiç kuşkusuz çok iyi bir gözlem gücüne sahip olması ve samimiyeti!. The Huffington Post, bu mini çizgi romanları “Bazen en güzel anılar, en basit olanlardır” diye özetliyor. Çok doğru bir tespit! Catana Chetwynd’in kitaplarını elinize aldığınızda mutluluğun aslında bu kadar basit olduğunu anlıyorsunuz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media