banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

BU ŞARKI DONALD TRUMP’A GELSİN: THE HIYARLI ŞARKI

The Hıyarlı Şarkı, Ada Müzik etiketiyle 15 Ocak’ta tüm dijital platatformlarda yerini alıyor. Güvenç Dağüstün’ün seslendirdiği şarkının sözlerini yine Dağüstün yazdı. Epey esprili sözlerle bezeli şarkının bestesi ve düzenlemesi ise dünyaca ünlü piyanist, besteci Burçin Büke’ye ait.

ABD Eski Başkanı Donald Trump’a Güvenç Dağüstün’ün seslendirdiği şarkının sözlerini yine Dağüstün yazdı. Şarkının bestesi ve düzenlemesi dünyaca ünlü piyanist, besteci Burçin Büke’ye ait.

O zaten bir medya deviydi ama bununla yetinmedi. “Özgür Dünyanın Lideri” olmayı kafasına koymuştu. Her ne pahasına olursa olsun ABD’nin başına geçti ve başkan oldu. Seveni de oldu elbet ama söveni daha çoktu. Bu şarkı ABD’deki seçimlerden önce de hazırdı ama seçime etki etmemek adına yayınlanmadı. Öyle ya, seçimi kaybeden Trump’ı karşılarına alabilirlerdi. Dahası Trump bu müzisyenlere düşman olup hırsını onlardan çıkarabilirdi. Oysa kendisi hem seçimi kaybetti hem de ABD’nin azledilen ilk başkanı olmak üzereydi. Bu şarkı onun için unutulmaz bir “hoşçakal” olacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media