banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Bu hafta sonu Yeldeğirmeni Caz Baharı Festivali

Caza doymadık, doymuyoruz. Bu defa sırada Yeldeğirmeni Caz Baharı Festivali var. Hafta sonunu iyi değerlendirmek için tam bizlik bir festival! Peki siz orada olacak mısınız?

Yerli ve yabancı sanatçılar arasında işbirliği platformu sağlamak amacıyla başlayan ve üçüncüsü düzenlenecek olan Yeldeğirmeni Caz Baharı Festivali, 10-12 Mayıs’ta Yeldeğirmeni – Moda hattında müzikseverlerle buluşuyor. Festival, Türkiye’nin global caz sahnesindeki varlığını kuvvetlendirmeyi ve Türkiyeli caz müzisyenlerini dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.

Festival 10 Mayıs akşamı gitarist Glad Hekselman’ın ZuperOctave konseri ile başlayacak. 21:00’de başlayacak olan konser The Badau İstanbul’da gerçekleşecek.

Festivalin ikinci günü saat 15:00’de “Boni – Caz ve Fotoğraf Üzerine” buluşmasıyla başlayacak. 17:30’da Küff – Şenova Ülker & Anıl Deniz”, 20.00’de “Hangart – Cazzip Goes Electro”, 21’de “The Badau – Ayşe Tütüncü Dörtlüsü” ve 21.30’da “Kalabalık – Eser Noyan ve Eren Noyan feat. Baturay Yarkın & Anıl Deniz” dinleyicilerle buluşacak.

Festivalin üçüncü günü  “No. 39 – Flapper Swing” performansıyla başlayacak. 17.00’de “Bit’ro – Önder Focan ile Caz Gitar Üzerine”, 19.00’da “Hood – Su İdil Quintet” ve “Tiyatro Ops – İpek Göztepe Quartet” etkinlikleri ile devam edecek.

FESTİVALİN TEK TÜRK CAZ FÜZYON GRUBU CAZZIP PROJECT  

Yeldeğirmeni Caz Baharı Festivali ve Amersfoort Caz Festivali komitelerinin işbirliği ile 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Hollanda Amersfoort Caz Festivali’nde ilk kez bir Türkiyeli Caz grubu Türkiye’yi temsil edecek. Caz füzyon grubu Cazzip Project, festivalde sahne alacak ilk Türkiyeli caz grubu olacak.

Yeldeğirmeni Caz Baharı Festivali, Hollanda ile başlayan işbirliğini önümüzdeki yıl da devam ettirecek ve 2020’de İspanya, İsviçre ve İsrail’den grupları da ağırlayacak

You don't have permission to register