Bravo Fazıl Say!

ajandakolik


Fazıl Say ‘ın “Beethoven: Komple Piyano Sonataları” projesi OPUS KLASSI 2020 Ödülleri’ nde iki kategoride aday gösterildi.

Türkiye’nin değerli bestecilerinden Fazıl, Solo kayıt – enstrüman (solo kayıt) ve Enstrümantalist / in des Jahres (yılın enstrümantalisti) dallarında “Beethoven: Komple Piyano Sonataları” projesi OPUS KLASSI 2020 Ödülleri’ne aday oldu. Fazıl Say, sosyal medya hesaplarından duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi.

“Duygulandım ve gururlandım. Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar Ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem “yılın enstrumental kaydı” hem de “yılın enstrumental sanatçısı” dallarında…Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur. Bu güzel haberi akşam eşimle kutlayacağız. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e… Bu dev kayıt projesi ile; kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum; elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti.”

Yine yeni yeniden bravo Fazıl Say! 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"Nasipse Adayız"filmi Türkiye prömiyerini yaptı

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği, ilk uzun metraj filmi “Nasipse Adayız“ın Türkiye prömiyeri 39. İstanbul Film Festivali’nde ekip ve oyuncuların katılımıyla 24 Temmuz’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde yapıldı. Dünya prömiyerini pandemi öncesinde Avrupa’nın önemli festivallerinden Rotterdam Film Festivali’nde yapan film Türkiye’de ilk kez COVID-19 salgını nedeniyle ertelenen İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma […]