BİR FELAKET SONRASI OYUNU “POST OTEL GAZİNO” PRÖMİYER YAPIYOR


Tiyatro Kalemi 12. sanat sezonuna, dramatik bir oyun metnini, distopik bir atmosferde işleyerek; bir felaket sonrası oyunu olan “POST OTEL GAZİNO” ile Şişli Tiyatrosu’nda 12 Ocak’ta prömiyer yapıyor. 

Kamer Yıldız Ok, pandemi ve salgın ortasında yazdığı bir nevi kıyamet sonrası metninin karakterlerini gazino ve yılgın bir otel içinden seçerek; felaket kavramını; yıllarını eğlence sektörüne adamış yalnızların, dışlanmışların, müzisyenlerin, yorgunların yaşamlarından bakarak farklılaştırıyor hatta insansılaştırıyor. Oyunun yönetmeliğini de üstlenen; birçok oyun yazarı ve yönetmenlik ödülünün de sahibesi Yıldız Ok, klasik bir metni ütopik dokunuşlarla; çaresiz, köhne bir otelin gözünden bakarak seyirciye sunmak için provalara devam ediyor. Ece Doğan ve Erkan Kocaman yönetmen yardımcılığını üstleniyor.

Oyunun koreografı ve hareket tasarımcılığında Utku Demirkaya, müzik tasarımında ise Atahan Gökdel ve Adnan Girgin yer alıyor. Vokalde ise oyunun Şarkıcı rolünü de üstlenen İrem Eryüksel Ünal var.

Dekor tasarımında Anıl Ateş Işık, ostüm danışmanlığında Deniz Çağrı Bilgili ve uygulamada Şükran Vilken yer alıyor.

Oyunun aralık sonunda gerçekleşecek çekimlerinde;  fotoğrafları ve tanıtım videolarıyla tiyatroyu sinema kurgusu içinde seyirciye ulaştıran Alihan Aşı’yı görüyoruz.

Afiş tasarımına imza atan isim ise Kemal Kasapoğlu.

Bu yıl oyuncu kadrosunda ise sinema ve dizilerden de aşina olduğumuz usta oyuncu Fatih Paşalı’yı Karaliçe rolüne kattığı yorumla; Tiyatro Kalemi’nde birçok karaktere can vermiş ödüllü oyuncu Caner Arıkan, sahnede birçok sanat yılını doldurmuş Lale Başara, her sezon farklı rollerle karşımıza çıkan Erkan Kocaman ve sesiyle oyuna kattığı katman ile genç oyuncu İrem Eryüksel Ünal’ı bir arada izleyeceğiz.

OYUN İÇİN AJANDANIZA BU TARİHLERİ NOT EDİN 

İSTANBUL – Şişli Tiyatrosu – 12 Ocak ve 10 Şubat – 20.30

İZMİR– Konak NHKM – 18 Ocak ve 16/17 Şubat – 20.30

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media