banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

BEHEMOTH DÜNYA TURNESİ KAPSAMINDA İSTANBUL’DA


27 yıldır black metal’in sınırlarını zorlayan Polonyalı grup Behemoth, yeni albümleri ‘I Loved You at Your Darkest’ın dünya turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor.

Kabul edelim ki daha müziklerini dinlemeden önyargıya varıyor, insan. Bir hayli ürkütücü hatta korkunçlar! Ama söz konusu müzik olunca şans vermekte fayda var. Polonyalı black metal grubu Behemoth’u henüz keşfedenlerden değilseniz o zaman şuraya bir video klibini bırakalım. Belki o zaman bu haberle daha çok ilgilenebilirsiniz.  Konser performanslarını “görsel ve işitsel olarak etkileyici, büyük ve kontrol edilemez bir kaos” olarak tanımlayan Polonyalı black metal grubu Behemoth, 23 Şubat Cumartesi Volkswagen Arena’da geliyor. Behemoth öncesinde, İstanbul çıkışlı black thrash metal grubu Persecutory ve Çağlan Tekil sahne alacak.

İlk dönemlerinde saf black metal sound’u sunan Behemoth, 2000’li yıllarda death metal sound’undan da beslenerek kendi özgün tarzını buldu. Aynı dönemde Ortadoğu’nun oryantalist müzikal öğelerinden de beslenmeye başlayan Behemoth; Nergal, Orion ve Inferno’dan oluşuyor. 2013’ten beri dünya çapında bir grup haline gelen Behemoth; Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Marilyn Manson, Iron Maiden, Metallica gibi büyük isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Grup geçtiğimiz yıl, thrash metalin efsanevi grubu Slayer’ın veda turnesinde konuk olarak yer aldı.

Kendilerini yeniden tanımladıkları albüm olma niteliği taşıyan, grubun on birinci albümü ‘I Loved You At Your Darkest’ 5 Ekim’de hayranlarıyla buluştu. Behemoth’un diğer albümlerine kıyasla daha dinamik ve rock etkisi altında olan albümü dinlemek için konsere gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler… Kabus görmeden uyursanız da iyi geceler…

YORUM YAP

You don't have permission to register