‘Ayva Çiçek Açmış’ türküsünü Hey! Douglas ve Gaye Su Akyol’dan dinleyin

ajandakolik

Haydaaaaa! Hopppaaaaa! ‘Ayva Çiçek Açmış’ türküsü hiç bu kadar eğlenceli olmadı, buna emin olabilirsiniz! 

Türk müziğindeki dönemlerden esinlenerek psychedelic, funk ve soul yansımalarla oluşturduğu yaratıcı yorumları ve görsel kimliğiyle kısa sürede büyük bir fenomene dönüşen HeyDouglas, Klasik Türk Müziği gamlarını, makamlarını ve Anadolu Halk müziği dokularını, rock’ın alt türleriyle buluşturarak yepyeni bir türün müjdecisi olan ve ünü ülke sınırlarını aşan Gaye Su Akyol ile birlikte harika bir işe imza attıkları şarkıları ‘Ayva Çiçek Açmış’ ile karşınızda!

Bugüne kadar ağırlıklı olarak 70’ler döneminde yayınlanan Türkçe eserleri kendine has tarzı ile harmanlayarak kendi kitlesini yaratan HeyDouglas, alternatif tarzı ile dinleyicileri 70’ler dönemine götürürken, nev-i şahsına münhasır müziği ve tarzı ile dinleyicileri zaman yolculuğuna çıkaran Gaye Su Akyol ile gerçekleştirdiği bu yeni iş birliğiyle, müzikseverleri dansa davet ediyor!

Dinleyicilerin pek çok usta müzisyenin yorumuyla aşina olduğu ‘Ayva Çiçek Açmış’; Gaye Su Akyol’un eşsiz vokalleri ve HeyDouglas’ın karakteristik ve özel dokunuşlarıyla yepyeni bir hal aldı!

 

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Söyleşi-Nejat Yavaşoğlulları: "Paranın ve rantın acımasızca hüküm sürdüğü günümüz düzeninde geçmişi özlüyoruz"

Geçmiş denince… Benim geçmişimde onun yeri hep ayrıydı. Çünkü 14 yaşındaki Nilüfer’in hayallerinde Bulutsuzluk Özlemi’nin solak gitaristi olarak addederdim kendimi. Daha yeni yeni filizlenen gitar çalma heveslerimde Nejat Yavaşoğulları’nın payı büyüktür. Onu bugün Ajandakolik’te konuk etmekse büyük bir heyecan ve keyiftir. Söyleşi: Nilüfer Türkoğlu Gazeteden atılmadığım ve işsiz gazeteciler kervanına henüz katılmadığım dönemde ve hatta doğum günümden bir gün önce ilk defa söyleşi yapmıştım onunla. Aradan aylar geçti, ben Ajandakolik’i kurdum, o ülkenin dört bir yanında konserler verdi, ‘hayat geçerken’ Aralık ayında Bulutsuzluk Özlemi’yle birlikte yeni bir şarkıyla çıkageldi.  Geçmişe bir güzelleme gibi bu şarkı: ‘Hayat Geçerken – Mücella’. Peki […]