banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Arden’den Işıl Işıl Bir Yılbaşı Armağanı: Yıldız Öyküleri


Her gece üzerimize örtülen o ışıltılı pelerinin meraklı ve tatlı öykülerine hazır mısınız? Arden Yayınları’ndan çıkan Yıldız Öyküleri’ni Anita Ganeri yazdı, Andy Wilks büyülü çizimleriyle hayat verdi. 7 yaş ve üstü için, ciltli, altın varak baskılı kapağı ile göz alıcı, kalıcı bir armağan… Tüm kitabevlerinde ve internet satış mağazalarında…

Binlerce yıldır geceleri gökyüzüne bakıp birbirimize yıldızların öykülerini anlatıyoruz. Samanyolu’nda göz kırpan milyarlarca yıldızı kim saçtı gökyüzüne? Güneşi bıkmadan, yorulmadan kim taşıyor sırtında? Kutup ayısı can havliyle koşarak nasıl attı kendini gökyüzüne? Pekan gökte açılan yırtığı var gücüyle büyütmeseydi dünyaya yaz gelebilir miydi?

Yıldız Öyküleri’nde dünyanın dört bir yanından 23 farklı anlatı yer alıyor. Eski Yunan’dan Afrika kabilelerine, Çin’den Avustralya yerlileri Aborjinlere, İnka’lardan Navaho yerlilerine, farklı kültürlerin gökyüzüne ilişkin efsaneleri bir araya geliyor, insanoğlunun çağlar boyunca dünyayı ve evreni anlama çabasına ışık tutuyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media