ANTHONY HOPKINS HANNIBAL İÇİN BİR SÜRÜ MASKE DENEMİŞ!


Sinema tarihinin kült filmler arasında yer alan gerilim dozu bir hayli yüksek, 1991 yapımı “Kuzuların Sessizliği” (The Silence of the Lambs) filminde seri katil Hannibal Lecter karakterine hayat veren Anthony Hopkins’in film için pek çok maskeyi denediğini biliyor muydunuz?

Hollywood’da her caninin onunla bütünleşen bir eşyası var hiç kuşkusuz. Kimi baltasıyla kimi testeresiyle kimi de maskesiyle hafızalara kazındı. Kuzuların Sesizliği filmindeki Hannibal Lecter karakteri ise o ürkütücü maskeli yıldızlardan! Jodie Foster’la rol aldığı ve yalnızca 16 dakika ekranda göründüğü filmdeki performansıyla en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kucaklayan Anthony Hopkins, filmin çekimlerinde birden fazla maske ile çalışmalar yaptı.


Hopkins senaryoyu ilk okuduğunda nasıl konuşacağı, nasıl görüneceği hakkında hemen bir aydınlanma yaşadığını söylüyor. İşte o aydınlanmanın gerisi pek tanıdık! Tüm zamanların en soğukkanlı katil rollerinden birini rüyalarımıza kadar sokmayı başarıyor. Sesi, bakışı, duruşu ve seçtiği maskeyle Hannibal Lecter, korkunç olma konusunda belli ki en doğru kararları vermiş görünüyor!


YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media