banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

ANGELINA JOLIE AFGAN MÜLTECİLERE DESTEK İÇİN İLK DEFA INSTAGRAM HESABI AÇTI

Taliban, Afganistan’da hükümet kurma sürecini hızlandırırken Oscar’lı aktris Angelina Jolie,  Afganistan’da yaşanan trajediye dikkat çekmek için 20 Ağustos’ta ilk Instagram gönderisini paylaştı. Gönderi, bir Afgan kızının korkularını paylaştığı mektuptu.

Diğer pek çok yıldızın aksine hiçbir sosyal medya hesabı bulunmayan ABD’li oyuncu Angelina Jolie, tüm dünyanın dikkatii çekebilmek ve Afganistan’da yaşanan trajediyi gözler önüne sermek için ilk defa Instagram hesabı açtı. Yıldız, açtığı hesapta “Temel insan hakları için mücadele veren insanların hikayelerine” yer vereceğini belirtti.

Profilinde “Anne, film yapımcısı, BM Mülteciler Özel Elçisi” yazan Jolie, bir Afgan kızının kendisine yazdığı mektubun fotoğrafını paylaşarak “Şu anda Afganistan halkı sosyal medyada iletişim kurma ve kendilerini ifade etme özgürlüklerini kaybediyor. Bu yüzden onların hikayelerini ve dünyanın dört bir yanında temel insan hakları için savaşanların seslerini paylaşmak için Instagram’a geldim” şeklinde duygularını ifade etti.

Paylaşımın devamında 20 yıl önce 11 Eylül’den iki hafta önce Afganistan sınırında, Taliban’dan kaçan Afgan mültecilerle tanıştığı yerde olduğunu belirten oyuncu, “Ülkelerini saran korku ve belirsizlikten dolayı Afganların bir kez daha yerinden edilişini izlemek mide bulandırıcı. Yıllardır Afgan mültecilerin nasıl bir yük gibi muamele gördüğünü izlemek de mide bulandırıcı. Bunca harcanan zaman ve paradan sonra, dökülen kanın ve kaybedilen hayatların bu sonuca ulaşması, anlaşılması imkânsız bir başarısızlık” diye yazdı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media