Alan Parsons Live Project, PSM Caz Festivali’nde

ajandakolik


Pink Floyd ve The Beatles’ın kült albümlerinde imzası olan Alan Parsons Live Project, 31 Mayıs’ta PSM Caz Festivali’nde!

“Her müziğin caz festivali” söylemiyle yola çıkan PSM Caz Festivali, farklı müzik türlerinin sentezini yansıtan programına bir yıldız isim daha ekledi. Bu yıl 25 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında 3. defa gerçekleşecek festival, 31 Mayıs akşamı Pink Floyd’un ‘Darkside of The Moon’ ve The Beatles’ın ‘Abbey Road’ albümünde ses mühendisi olarak imzası olan Grammy ödüllü İngiliz progresif müzik sanatçısı Alan Parsons Live Project’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Biletler, Zorlu PSM gişelerinde ve biletix.com’da 19 Mart 2019’dan itibaren satışta!

Caz çatısı altında; blues, elektronik, world, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin heyecan verici renklerini buluşturan PSM Caz Festivali, bu sene 3.defa gerçekleşiyor ve beş haftaya yayılıyor. Pink Floyd’un ses mühendisi ve prodüktör Alan Parsons ve şarkıcı/söz yazarı Eric Woolfson tarafından 1975 yılında kurulan Alan Parsons Live ProjectPSM Caz Festivali kapsamında 31 Mayıs akşamı Turkcell Sahnesi’nde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

1975 ve 1987 yılları arasında müzik dünyasına damga vuran ve birçok sanatçıya yeni bakış açıları kazandıran Alan Parsons Live Project, elektronik ve senfonik öğeleri harmanladığı parçalarıyla dikkat çekiyor. Elektronik enstrümanları başarıyla kullanan ikilinin balladları, enstrümantal eserleri ve hareketli dans parçaları müzikseverlerin favorileri arasında yer alıyor. Konsept albümlerinde etkilendikleri sanat eserlerinden ve toplumsal sorunlardan ilham alan grubun müzik listelerini alt üst eden 1982 tarihli ‘Eye in the Sky’ albümü, efsaneler arasında gösteriliyor.

 

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Kıvanç Tatlıtuğ'un Mavi reklam filmindeki gitarını kazanmak ister misin?

Mavi’nin, Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte gerçekleştirdiği ‘‘Çok ses getirecek” reklam filmiyle başlayan #MaviYaz  tüm hızıyla devam ediyor. Mavi, Jean ve rock tutkusunu içinde barındıranlar arasında sosyal medya üzerinden düzenlenecek yarışma ile Rock’n Jeans tarzını en iyi yansıtan kişiyi arıyor. Kazanan kişi, Kıvanç Tatlıtuğ’un, reklam filminde çok ses getiren Mavi gitarının sahibi oluyor.  Mavi ürünleriyle Rock’n […]