banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Aklımız saçımızla ölçülüyorsa biz yokuz!

Saç bakım markası Elidor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne sayılı günler kala Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü, Melisa Şenolsun ile bir iş birliğine imza attı. Başarılı oyuncular elçiliğini üstlendikleri kampanya ile kadınların potansiyeline dair ön yargıların hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınların önünde bir engel oluşturmasına “Biz Yokuz” diyor. Üçlü, kampanya için hazırlanan filmde yer almanın yanı sıra kampanya mesajına dikkat çekmek için bugün itibariyle Instagram hesaplarını 8 Mart’ a kadar askıya alıyor.

Saç bakım markası Elidor, ünlü oyuncular Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü, Melisa Şenolsun ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde bir iş birliğine imza attı. Projenin elçiliğini üstlenen üç başarılı isim, 1 Mart Cuma günü kampanyanın tanıtıldığı ve üçlünün rol aldığı kampanya filminin de ilk kez gösterildiği basın toplantısında bir araya geldi. “Aklımız saçımızla ölçülüyorsa biz yokuz” mesajını öne çıkaran kampanya, kadınların potansiyeline ilişkin olumsuz ön yargılar konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Elidor ve kampanya elçiliğini üstlenen üç isim, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde, bu olumsuz ön yargıların kadınların hayallerini gerçekleştirmesinin ve fırsat eşitliğinin önünde engel olmasına “Biz yokuz” diyen kadınların sesi oluyor.


Dilan Çiçek Deniz: 
“Dünyanın hemen hemen her yerinde kadınlar sahip oldukları potansiyeli önemsiz gören, yetersiz bulan, şüpheyle yaklaşan olumsuz ön yargılara maruz kalıyor. Bu kampanya ile o ön yargılara bir ayna tutmayı ve kadınlar adına fırsat eşitliği için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.”

Hazar Ergüçlü: “Kadınların önemli bir kısmı toplumda erkeklerle eşit fırsatlara sahip olmadıklarını düşünüyor ki bu üretmek, değer yaratmak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınların cesaretini kıran bir durum. Kadınların potansiyeline dair olumsuz ön yargıları geride bırakmamız gerekiyor.”

Melisa Şenolsun:“Sosyal ve ekonomik hayata daha fazla katılmak isteyen kadınların önüne birer engel olarak çıkan cinsiyet odaklı ön yargılar konusunda bir farkındalık yaratmak için yan yana geldik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde başlayan bu kampanya ile mesajımızı mümkün olduğu kadar çok insana ulaştırarak değer yaratmak istiyoruz.”

You don't have permission to register
Follow us on Social Media