AjandaKolik Reklam

 

 

AHMET BÜKE’NİN “DELİ İBRAHİM DİVANI” İKİNCİ BASKISIYLA RAFLARDA


Çağdaş öykü yazarı Ahmet Büke’nin geçtiğimiz kasım ayında ilk baskısı gerçekleştirilen romanı “Deli İbram Divanı”nın ikinci baskısı, raflardaki yerini aldı. Türk edebiyatında fazla işlenmemiş bir konu olan deniz ve denize ait kavramlarıyla dikkat çeken roman, bir ada hikayesi olarak okuyucunun karşısına çıkıyor.

Ahmet Büke’nin yetişkinler için kaleme aldığı ilk roman olma özelliği taşıyan “Deli İbram Divanı”nın ilk baskısı ise 12 Kasım tarihinde gerçekleşmişti. Bir ay içerisinde ikinci baskısını yapma başarısını yakalayan roman, Can Yayınları tarafından okuyucularla buluşturuldu.

Türk edebiyatında fazla işlenmemiş bir konu olan deniz ve denize ait kavramlarıyla dikkat çeken “Deli İbram Divanı” yoksul bir balıkçı ailenin öyküsünü konu alıyor ve insan ilişkilerini de gözler önüne seriyor. Roman, Ege insanının doğayla, tarihle, efsanelerle beslenen hayatı; adaletsizlik, gelir eşitsizliği sorunlarıyla harmanlanıyor ve bir ada hikayesi olarak kitap severlerin karşısına çıkıyor. Toplam 208 sayfadan oluşan romanın editörlüğü Mustafa Çevikdoğan, düzeltmeleri Burçin Gönül tarafından yapıldı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media