Agatha Christie hikâyelerini sevenler ekran başına

ajandakolik

Edebiyat uyarlaması film ve dizilere karşı ilgimiz çok! Hele bir de mevzu bahis Agatha Christie olunca heyecanımız büyük oluyor. Yazarın “Ölüm Büyüsü” adlı romanından uyarlanan BBC yapımı mini dizi “The Pale Horse”un BluTV’de yayınlanacağını söyleyelim. 

Özel yapımları kadar yurtdışında beğenilen projeleri de seçkisine katan Türkiye’nin sevilen dijital platformu BluTV, The Pale Horse dizisiyle Agatha Christie uyarlamaları seçkisini genişletiyor. The Pale Horse, 1961 Londra’sında ölmüş bir kadının ayakkabısının içinde bulunan bir isim listesiyle başlayan gizemli olayları konu alıyor.


Polisiye severleri heyecanlandıracak hikâyede, ayakkabının içinden çıkan listedeki isimlerden biri, bu olayı araştırırken kendisini cadıların yaşadığı söylenen The Pale Horse adlı mekânda buluyor, ardından da esrarengiz olaylarla karşı karşıya kalıyor.

1970’li yıllardan beri baskısı bulunmayan ve en çok aranan Agatha Christie romanlarından biri olan “Ölüm Büyüsü”nden uyarlanan iki bölümlük mini dizi The Pale Horse’un kadrosunda Rufus Sewell, Kaya Scodelario, Sean Pertwee gibi isimler yer alıyor. Senaryosunu Sarah Phelps’in yazdığı The Pale Horse’un yönetmen koltuğunda ise Leonora Lonsdale oturuyor.

Agatha Christie uyarlamalarından olan The Pale HorseAbc Murders ve The Ordeal By Innocence dizileri BluTV’den izlenebiliyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

2020 Şiir Ödülü Ahmet Telli'nin

Karda izler bırakıyorum avcılar peşime düşsün Bir uçurum kıyısında vursunlar beni, vursunlar Bir kahkahayla çekip giderim karlı ovalardan Şairler vurulmalıdır, hayat yakışmıyor onlara Karda İzler ** PEN Türkiye Yazarlar Derneği, 2020 Şiir Ödülü’nü Ahmet Telli’ye armağan etti. Yapılan açıklamada şu sözler yer aldı: “Türk edebiyatını lirik, toplumsal şiirleriyle yücelten Ahmet […]