Agatha Christie hikâyelerini sevenler ekran başına

Edebiyat uyarlaması film ve dizilere karşı ilgimiz çok! Hele bir de mevzu bahis Agatha Christie olunca heyecanımız büyük oluyor. Yazarın “Ölüm Büyüsü” adlı romanından uyarlanan BBC yapımı mini dizi “The Pale Horse”un BluTV’de yayınlanacağını söyleyelim. 

Özel yapımları kadar yurtdışında beğenilen projeleri de seçkisine katan Türkiye’nin sevilen dijital platformu BluTV, The Pale Horse dizisiyle Agatha Christie uyarlamaları seçkisini genişletiyor. The Pale Horse, 1961 Londra’sında ölmüş bir kadının ayakkabısının içinde bulunan bir isim listesiyle başlayan gizemli olayları konu alıyor.


Polisiye severleri heyecanlandıracak hikâyede, ayakkabının içinden çıkan listedeki isimlerden biri, bu olayı araştırırken kendisini cadıların yaşadığı söylenen The Pale Horse adlı mekânda buluyor, ardından da esrarengiz olaylarla karşı karşıya kalıyor.

1970’li yıllardan beri baskısı bulunmayan ve en çok aranan Agatha Christie romanlarından biri olan “Ölüm Büyüsü”nden uyarlanan iki bölümlük mini dizi The Pale Horse’un kadrosunda Rufus Sewell, Kaya Scodelario, Sean Pertwee gibi isimler yer alıyor. Senaryosunu Sarah Phelps’in yazdığı The Pale Horse’un yönetmen koltuğunda ise Leonora Lonsdale oturuyor.

Agatha Christie uyarlamalarından olan The Pale HorseAbc Murders ve The Ordeal By Innocence dizileri BluTV’den izlenebiliyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media