AjandaKolik Reklam

 

 

9. AIMA MÜZİK FESTİVALİ TÜRK-YUNAN DOSTLUK KONSERİYLE SONA ERİYOR


8 Haziran’da başlayan ve bu yıl Sabancı Vakfı destekçiliğinde yaz aylarına yayılan on iki konserle gerçekleşen Ayvalık 9. AIMA Müzik Festivali, 24 Eylül akşamı saat 20:30’da Cunda Adası Bekir Coşkun Kütüphanesi’nde düzenlenecek “Barış için el ele: Mübadele’nin 100. Yılında Türk-Yunan Dostluk Konseri” başlıklı etkinlikle sona eriyor.

Türk keman sanatçısı Mustafa Orkun Pala ve viyolonsel sanatçısı Umut Sağlam ile Yunan-Alman piyanist kardeşler Danae ve Kiveli Dörken’in yer alacakları konser, her iki toplumun tarihinde ve kolektif hafızasında önemli bir yer tutan Türkiye-Yunanistan Zorunlu Nüfus Mübadelesi’nin 100. yıldönümünde komşu halklar arasında karşılıklı anlayış ve dostluk ilişkilerini geliştirmeye katkı sunmayı hedefliyor. Etkinlikte, Türk ve Yunan müzisyenlerden oluşan kuartet, dinleyicilere, ağırlıkla yine Türk ve Yunan bestecilerin eserlerinden oluşan bir program sunacak. Konser, halka açık ve ücretsiz olacak.

Konserin, aynı program ile, 2024 yılında Yunanistan’ın Midilli adasında gerçekleştirilecek Molyvos Festivali’nin de açılış konseri olması planlanıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media