banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

48. İstanbul Müzik Festivali biletleri satışa çıkıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 2-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. İstanbul Müzik Festivali, “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla bestecinin ikonik eserlerine, yeni eser siparişlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer veriyor.

İstanbul Müzik Festivali, “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla, 2020 yılında Ludwig van Beethoven’ın 250. doğum yılını kutluyor. Ana temayı destekleyici şekilde, “doğa sevgisi”, “insan sevgisi”, “yenilikçi ve ileri görüşlü müzik dili” gibi bestecinin önemli yönlerini sunan alt temalar üzerine kurgulanan festival boyunca, kentin 14 farklı mekânında, 29 konser gerçekleştirilecek. Klasik müzik sahnesinin en seçkin yerli ve uluslararası topluluklarını dinleyiciyle buluşturacak festival, piyano virtüözü Emanuel Ax, iki Grammy ödüllü perküsyon sanatçısı Evelyn Glennie, dünyaca ünlü viyolonselci Alexander Rudin, sınır tanımayan klavsen sanatçısı Mahan Esfahani, bariton Thomas Hampson, piyanist Vikingur Olafsson ve geniş Beethoven repertuvarıyla tanınan ünlü piyanistimiz İdil Biret gibi pek çok yıldız ismin yanı sıra Borodin Quartet, Venedik Solistleri, Staatskapelle Dresden, Wiener Akademie, Orchestra of the Swan ve Berlin Konzerthaus Orkestrası gibi dünyaca ünlü toplulukları da ağırlayacak.

Festivalin detaylı programına muzik.iksv.org adresinden ulaşılabilir. İstanbul Müzik Festivali biletlerinin, İKSV Lale Kart Üyeleri için indirimli ön satışları 10 Şubat Pazartesi günü başladı. Festival konserleri için genel satışlar ise, 15 Şubat Cumartesi günü saat 10.30’dan itibaren Biletix ve İKSV Ana Gişe üzerinden başlıyor.

İKSV Lale Kart Üyeleri İçin İndirimli Ön Satışlar
10-11-12-13-14 Şubat Üyelikleriyle İKSV’nin sene boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Lale Kart üyeleri, İstanbul Müzik Festivali konser biletlerini indirimli fiyatlarla öncelikli olarak alabiliyor. Siyah Lale Kart üyeleri 10 Şubat, Beyaz Lale Kart üyeleri  11 Şubat; Kırmızı, Sarı ve Turuncu Lale Kart üyeleri ise 12, 13, 14 Şubat tarihlerinde biletlerini öncelikli olarak satın alabiliyor. İKSV tarafından 2002 yılından bu yana sürdürülen Lale Kart üyelik programı, altı farklı kategoride bir araya getirdiği sanatseverlere, vakfın düzenlediği etkinliklerde ayrıcalık ve öncelik sağlıyor.

Ön satış dönemini kaçırmamak, öncelik ve indirimlerden faydalanmak için:
http://www.lalekart.org/

48. İstanbul Müzik Festivali Biletleri 15 Şubat’ta Satışa Çıkıyor
Festival biletleri 15 Şubat Cumartesi günü, saat 10.30’dan itibaren Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV Ana Gişe (10.00-18.00 arası, Pazar günleri kapalı) üzerinden satışa çıkacak. İKSV Ana Gişe, genel satış özelinde 16 Şubat Pazar günü de açık olacak. Her konser için sınırlı sayıda öğrenci bileti yalnızca İKSV Ana Gişe’den satılacak.

Açılış Töreni ve Konserini İzlemek İsteyen Müzikseverler için Sınırlı Sayıda Bilet Satışı Yapılacak
İstanbul Müzik Festivali’nin, 2 Haziran Salı akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek Açılış Töreni ve Konseri için de sınırlı sayıda bilet satışı yapılacak. Biletler, Biletix ve İKSV Ana Gişe’den satın alınabilecek. Festival sponsorlarına ve festivale katkıda bulunan kuruluşlara birer teşekkür plaketinin sunulacağı Açılış Töreni’nin ardından gerçekleştirilecek konserde, 2019 Uluslararası Kraliçe Elisabeth Keman Yarışması’nda birincilik ödülü alan Stella Chen’e Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası eşlik edecek.
Tekfen Filarmoni Orkestrası 2019-2022 yılları arasında İstanbul Müzik Festivali açılış konserleri orkestrasıdır.

Konservatuvarların Müzik ve Şan Bölümü Öğrencileri Bu Yıl da Festival Konserlerini Ücretsiz İzleyebilecek
Konservatuvarların müzik ve şan bölümü öğrencileri, bu yıl da festival konserlerini ücretsiz olarak takip edebiliyor. Öğrencilerin, katılmak istedikleri konserden bir gün önce, rezervasyon.iksv.org/konservatuvar linkinden katılmak istedikleri konseri seçerek kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kontenjan, kapasite ile sınırlıdır.

İstanbul Müzik Festivali, Eczacıbaşı Kültür Sanat Kartlı Öğrencileri Festivale Bekliyor
Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart ile öğrenimini Türkiye’de sürdüren 18-25 yaş arası 2000 üniversite öğrencisi, 2020 sonuna dek kullanabileceği 250 TL değerindeki bir kartın sahibi oldu. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahipleri, kartlarını 48. İstanbul Müzik Festivali konserlerinde de kullanabilecekler.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media