AjandaKolik Reklam

 

 

36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması sergisi açılıyor


36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması sergisi, Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılıyor.

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri,Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyarete açılıyor. 29 Ocak Çarşamba günü, saat 18.00’da açılacak sergi, 12 Şubat Çarşamba gününe kadar gezilebilecek.


Aydın Doğan Vakfı’nın, toplumlararası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatür ile yayma hedefiyle 36’ncısını düzenlediği Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, 29 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek sergi ile ziyaretçilerle buluşacak.


Karikatür sanatına verdiği değerle bilinen Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen ve ‘Karikatürün Oscar’ları’ olarak 36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 63 ülkeden 583 sanatçı ve 2.172 esere ev sahipliği yaptı.


Sergide yarışmanın bu yılki birincisi Agim Sulaj (Arnavutluk), ikincisi Shahrokh Heidari (İran), üçüncüsü Mojmir Mihatov (Hırvatistan) ve ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Ömer Çam’ın (Türkiye) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak. Seçici Kurul’un ödüle değer gördüğü Başarı Ödülü kazananları ise Ahmet Öztürklevent (Türkiye), Alberto Morales Ajubel (İspanya) ve Hicabi Demirci (Türkiye).

You don't have permission to register
Follow us on Social Media