Bir Yaz Gecesi Rüyası ki bambaşka bir rüya!

ajandakolik

William Shakespeare’in aşk ve rüyalar üzerine yazdığı en büyük komedisi Bir Yaz Gecesi Rüyası, Biraderler Yapım prodüksiyonu ve dünya çapında bir yönetmen Aleksandar Popovski’nin çağdaş ve fantastik rejisiyle sahneleniyor.

Yeni sezonun ilk gösterimini 13 Ekim Pazar günü saat 16.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) gerçekleştirecek Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası, akla hayale gelmeyen akrobatik detayları, kırmızı kadife perdeleri ve sahne tekniğinde devrim yaratan orman efektiyle seyirciye unutamayacağı bir “yaz gecesi” vaat ediyor. Usta oyuncular Sezai Aydın, Arda Aydın, Neslihan Yeldan ve Levent Üzümcü uzun süre hafızalardan silinmeyecek performanslara imza atıyor.

Bir Yaz Gecesi Rüyası, Shakespeare’in gülen yüzüdür. Aşkı ve rüyaları o kadar güzel bir araya getirir ki bir süre sonra seyirci sihirli bir kutunun içinde, rüyada olduğunu düşünmeye başlar. Tıpkı Dokumacı Nick Bottom’ın oyunun sonunda söylediği gibi, “Öyle garip bir düş gördüm ki insanın aklı havsalası almaz. Böyle bir düşü anlatmaya çalışmak eşeklikten başka bir şey olamaz.”

 

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Jet Sosyete'yle yine yeni yeniden; bu defa Puhu TV'de

Az kaldı… Çok az kaldı! Senaryosu Gülse Birsel imzalı, BKM yapımı ‘Jet Sosyete’ bu cuma yeni maceralarıyla puhutv.com‘da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.  Drama dizilerinin şiddet yüklü ve ağdalı sahnelerini mizahla harmanlayan tanıtımlarıyla büyük […]