32 yıldır aralıksız sahnede ‘Ferhangi Şeyler’, ilk defa DasDas Sahne’de


Ferhan Şensoy’un, 32 yıldır aralıksız oynadığı ‘Ferhangi Şeyler’de ilk kez DasDas Sahne’ye konuk olacak.  

DasDas Sahne Nisan ayı programına göz atalım…

Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı, Berfîn Zenderlioğlu’nun yönettiği ve usta oyuncu Nazan Kesal’ın rol aldığı ‘Yaralarım Aşktandır’, İran şiirinin isyankar sesi Furuğ Ferruhzad’ın nefesini tiyatro sahnesine taşıyor.Ölüsüne bile tahammül edilemeyen, cenazesi bekletilen “aykırı bir kadın” aklınızdan çıkmayacak sözler fısıldamak üzere sahne alıyor. Yaralarım Aşktandır0 Nisan’da DasDas Atölye’de sahnelenecek.


Tiyatro, sinema ve ekranın başarılı oyuncularından Selen Uçer, tek kişilik performansı ‘Güle Güle Diva!’ile DasDas Atölye’de Nisan ayının ilk iki cumasında her kadının kalbine dokunan hikayelerini anlatmaya devam ediyor. Büyük beğeni toplayan oyun, hastanede sırasını bekleyen bir kadın üstünden geri dönüşün, unutuşun, kaçıp gitmenin ve başka kadınların hüzünlü ve komik öyküsünü anlatıyor. ‘Güle Güle Diva!’12 Nisan akşamı DasDas Atölye’de tiyatroseverlerle buluşacak.

6 Nisan’da DasDas, minik seyircileri Astro’nun hayalinin gerçekleşmesine tanık olmaları için DasDas Atölye’ye davet ediyor. En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’da unutulmaz bir serüvene çıkacak. Gökyüzünün her zamankinden daha hareketli ve eğlenceli olduğu bir akşam uykusuna yenik düşen Bağış’a gökyüzü o gece bir sürpriz yapacak. Dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkaracak.

7 Nisan’da çok ünlü bir aşçı olan Pi Hanım, tüm çocukları mutfağına bekliyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’nde Pi Hanım zamanla yarışacak. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtan bu ünlü aşçı, Geleneksel Benekli Kediler Günü’nde ikram edilecek kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa girecek. Ancak beklemediği bir sürprizle karşılaşan Pi Hanım’ın her şeye rağmen kurabiyeleri yetiştirip yetiştirmeyeceği merakla beklenecek. Aynı gün saat 16:00’da ve 8 Nisan akşamı ise DasDas Sahne’de geçtiğimiz sezondan bu yana kapalı gişe oynayan ‘Joseph K.’da Kafka’nın ‘Dava’sı yeniden açılacak. Tiyatroseverler, İngiliz yazar Tom Basden’ın imzasını taşıyan; Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın rol aldığı oyunda seyirciler, 30’uncu yaş gününde kapısını çalan iki adamın kendisine tutuklu olduğunu söylemesiyle hayatı değişen Joseph K. ile buluşacak.


Bu yıl 19’uncusu dağıtılan Direklerarası Seyirci Ödülleri’nden iki ödülle ayrılan ve başrol oyuncularından Funda Eryiğit’e Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülleri’nde ‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülünü kazandıran Craft Tiyatro prodüksiyonu ‘Fotoğraf 51’9 Nisan’da DasDas Sahne’de sahnelenecek. Oyun, DNA, x-ışınları, fosfatlar ve hırslı bir yarışın ortasında ‘yaşamın sırrını’ bulmaya çalışan bir grup bilim insanını anlatıyor.

9 Nisan akşamı DasDas Atölyeise Altkat Sanat Tiyatrosu’nun rejisiyle sahnelenen ‘Dönüşüm’adlı Franz Kafka’nın ölümsüz eserini misafir edecek. Basıldığı günden bu yana tüm dünyada yankı uyandıran ve insanın iç dünyasını derinden sarsan bu eserin günümüz tiyatro yorumunda Nevzat SüsAydan CömertSena YaparMehmet Selin SağdıçSelver Çavuş ve Müge Saut rol alıyor.

Usta oyuncu Ferhan Şensoy, 32 yıldır aralıksız oynadığı ‘Ferhangi Şeyler’adlı oyunu ile 10 Nisan’dailk kez DasDas Sahne’ye geliyor. Dünyada “en çok oynanan tiyatro oyunu” unvanına sahip ve sürekli kendi rekorunu kırmaya devam eden efsanevi oyun, güncel yaşanan sıradan olaylara, mahalle ilişkilerine, yakın geçmişten günümüze politikacılara ve iktidara ince eleştiriler yapıyor.

Reha Özcan ve Öykü Karayel’in rol aldığı ve Anadolu Yakası’nda sadece DasDas Sahne’de seyircilerle buluşan ‘Terk’, kalp kıran erkeklerin, kadınların, rastlantıların, kayıp babaların, durmayan yağmurun ve iyileşmenin hikayesini anlatıyor. 11 Nisan’da sahnelenecek olan oyun, terk edemeyen genç bir kadın ve gitme diyemeyen bir terapistin arasında geçen süresi çoktan aşılmış bir seansa tiyatroseverleri davet ediyor.

Füsun Demirel’in hem çevirip yönettiği hem de rol aldığı ‘Aşk Dersleri’11 Nisan Perşembe akşamı DasDas Atölye’de sahnelenecek. Nobel ödüllü oyun yazarı Dario Fo, Franca Rame ve Jacopo Fo’nun kaleme aldığı oyun, aşkı ve cinselliği ironik bir üslupta anlatıyor. Demirel, kendi çocukluk ve ergenlik anılarından yola çıkıp kişisel tecrübelerini seyirciyle paylaşıyor.

12 Nisan akşamı DasDas Sahne’de, Bernard-Marie Koltès’in yazdığı ve Rıza Kocaoğlu’nun 4 sezondur devam eden ve büyük beğeni toplayan oyunu ‘Ormanlardan Hemen Önceki Gece’ tiyatroseverlerle buluşacak. Sahnelenmeye başladığından beri kapalı gişe oynayan oyun, dünyanın neresinde olursa olsun “burası da benim evim” denilebilecek yerlerin tükendiği ve tek çözümün kendini koruyabilmek olduğu noktadan yola çıkıp koşulsuz ve beklentisiz bir “seni seviyorum”a uzanıyor.

Metropol İstanbul’daki yeni yerinde sayısız tiyatro oyunu ve konsere ev sahipliği yapan DasDas’ın biletleri Biletix’te satışta! Maximum Kart sahipleri, yüzde 10 indirimli olarak biletlerini satın alabilirler.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media