2021 VEDAT TÜRKALİ ÖDÜLLERİ’NDE “EN İYİ ROMAN” ÖDÜLÜ “OSMAN” İLE AYFER TUNÇ’UN

2021 Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri‘ni kazananlar belli oldu. 2021 Vedat Türkali Roman Ödülü’nün kazananı “Osman” romanıyla Ayfer Tunç oldu.

Atakum Belediyesi’nin her yıl Vedat Türkali adına roman, öykü, şiir ve çeviri kurmaca eser kategorilerinde verilen Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri’ni bu yıl kazanan isimler ve eserler açıklandı.

Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Deniz Türkali, Gonca Özmen, Kemal Varol ve Yavuz Ekinci’nin yer aldığı jüri, bu yıl 473 eserin arasından seçimlerini yaptı.


2021 Vedat Türkali Roman Ödülü, Can Yayınları tarafından yayımlanan “Osman” romanıyla Ayfer Tunç’un; Öykü Ödülü Sel Yayınları tarafından yayımlanan öyküsü “Şehirli Karınca” ile Mehmet Güreli’nin; Şiir Ödülü Yapı Kredi Yayınları’nın yayımladığı “Dil Tutulması” şiir kitabı ile İlhan Durusel’in; Çeviri Kurmaca Ödülü Harfa Kitap tarafından Deniz Koç çevirisiyle yayımlanan Ocean Vuong’un “Yeryüzünde Bir An İçin Muhteşemiz” oldu. Vedat Türkali İlk Roman Ödülü ise bu yıl “Ölüler Kıraathanesi” ile Fatih Gezer’e layık bulundu.

Kazananların ödülleri Mayıs ayının son haftası verilecek.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media