AjandaKolik Reklam

 

 

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 12-22 Haziran’da online


Evde festival var! Pandemi nedeniyle ertelenen 18. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali,
12-22 Haziran tarihleri arasında “Hak Odaklı Sinema” temasıyla online olarak yapılacak.
Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, atölye, paneller; online buluşmalar yer alıyor.  

Mart-Mayıs 2020’de 7 şehirde yapılması planlanan fakat pandemi nedeniyle ertelenen 18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali her koşulda buluşmak, dayanışmak, üretmek için 12-22 Haziran tarihleri arasında festival web sitesinde online gerçekleşecek.

Festival 12 Haziran 21.00’de, yeryüzünün dört yanından festivali mümkün kılan kadınlarla birlikte, online canlı yayınla açılacak. Hak Odaklı Sinema, Kadınların Sineması, Feminist Kadraj, Bedenimiz Bizimdir, Cinsiyetler ve Filmi Takip bölümlerinin yer aldığı festival, Feminist Bellek bölümünde bu yıl öykülü sinemanın kurucusu Alice Guy-Blaché ’yi, Feminist Kadraj bölümünde Claire Pijman ’ı ağırlıyor.

Sektör buluşmalarında bu yıl Kameralı Kadınlar buluşuyor. Festivalin yine online olarak yapılacak kapanışında bu yılın Altın Bamya Ödülleri de açıklanacak. Mor Kamera Dayanışma Ödülü ise telif hakkı gözetilerek festivalde yer alan her filme verilecek. Çünkü  “Eşit hak, alan, ücret, telif lütuf değil, hediye değil; kadınların hakkı”.

Tüm film ve etkinlikler www.filmmor.org adresinden kayıt yaptırarak İngilizce-Türkçe altyazı-çeviri ile ücretsiz olarak izlenebilecek.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media