banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

YÜN BEBEK’İ BLUTV SAYESİNDE İZLEYECEĞİZ


Nihayet Ümmiye Koçak’ın Twitter üzerinden yaptığı çağrı karşılık buldu! Ve hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı “Yün Bebek”  filmine BluTv sahip çıktı. 

Mersin’de yaşayan köylü kadınların oyuncu kadrosunu oluşturduğu, Anadolu kadınının maruz kaldığı sözlü ve fiziksel şiddetin hikayesini gözler önüne sererek kadına yönelik şiddete dikkat çeken “Yün Bebek” filmini yazan ve yöneten Ümmiye Koçak, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bir çağrıda bulundu.


49. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleşen galasının ardından 2013’te “Yün Bebek” filmi ile New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülüne layık görülen Koçak, kadınların sesini daha geniş kitlelere duyurmak adına filmi için dijital yayıncı arayışında olduğunu sosyal medyada duyurdu. Koçak’ın çağrısını ise sevilen dijital platform BluTV karşılıksız bırakmadı.

“Yün Bebek” filminin senarist ve yönetmeni Ümmiye Koçak

Kurulduğu günden bu yana bağımsız içerik üreticilerinin projelerine arşivinde yer vererek sinema salonlarında yer bulamamış hikayeleri seyirciyle buluşturmasıyla dikkat çeken BluTV, Ümmiye Koçak’la iletişime geçerek “Yün Bebek” filmini yayına aldı.

“Yün Bebek”, kadının kadına yaptığı şiddeti Toroslar’ın zirvesinde yaşayan Yörük kızı Elif’in zorlu hayat mücadelesinde kendisinin ve annesinin maruz kaldığı sözlü ve fiziksel şiddet üzerinden anlatıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media