Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali FESTTOGETHER 14 Temmuz’da

ajandakolik


14 Temmuz’da İstanbul’un en gözde organizasyonlarına ev sahipliği yapan Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek FESTTOGETHER dünyaca ünlü yıldız Bob Geldof’u ağırlıyor. İstanbulluları coşkulu bir festival havası ve sosyal fayda odaklı bir gün bekliyor.

Dünyadaki büyük festivaller her yıl toplam 20 bin ton atık üretiyor. Kişi başına 2.8 kilo atık düşüyor.

FESTTOGETHER’ın en önemli amacı müziğin birleştirici gücünü kullanarak ekolojik bilinci yükseltmek. Hedefler ise:

1. Sıfır atık seviyesini yakalamak.

2. Geri dönüşümü ön plana çıkarmak.

3. Küresel ısınmaya neden olan karbon ayak izini düşürmek.

4. Sürdürülebilirlik konusuna dikkat çekip farkındalık yaratmak.

Çevre duyarlılığına sahip sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek, Türkiye’de ilk kez organize ettiği festivalde gün boyu ekoloji, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularıyla ilgili atölyeler ve paneller düzenlenecek. TİDER alandaki atık sürecini yönetirken, ADIM ADIM gönüllüleri festival sabahı bir koşu gerçekleştirecek. İHTİYAÇ HARİTASI konukların getireceği kitap ve müzik aletleriyle köy okullarında kütüphane ve müzik odaları kuracak.

Festivale destek veren diğer STK’lar ise şöyle: TOG, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve Çaba Derneği.

Katılımcılar biletlerini aldıklarında otomatikman TİDER, Adım Adım, İhtiyaç Haritası, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, TOG ve Çaba Derneği’ne destek veriyor olacaklar.


BOB GELDOF VE DAHA PEK ÇOK ÜNLÜ İSİM 

FESTTOGETHER’ın yıldızı, sosyal sorumluluk deyince tüm dünyada akla gelen ilk isimlerden biri olan İrlandalı rockstar ve aktivist Bob Geldof. Live Aid konserlerinin yaratıcısı Bob Geldof 1985’te Afrika için 127 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

UNKLE, Kimbra, Sophie Hunger, mor ve ötesi ve Son Feci Bisiklet de festivalde yer alacak gruplar arasında. Önümüzdeki günlerde ‘lineup’a sürpriz isimler eklenecek.

*Sosyal medya için FESTTOGETHER hashtag’leri: #festtogether #eğlenizbırakma

 

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Agar Agar'la 'Birlikte Güzel'

Salon İKSV’nin, şehrin farklı mekânlarında daha geniş kitlelere ulaştığı etkinliği Gezgin Salon, bu kez Birlikte Güzel’in katkılarıyla yazın sıcaklığıyla müziğin coşkusunu buluşturmaya hazırlanıyor. 30 […]