banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

TiyatroKare’yi yeni sezonda da takipte kalın


Sezon açıldı madem, tiyatrolara doluşma vakti! TiyatroKare, geçen sezondan devam eden oyunlarının yanı sıra yeni oyunlarıyla da seyircisini bekliyor.

Tiyatrokare 28. Sanat yılında değişik izleyici kitlelerine hitap eden beş farklı oyun sahneleyecek.

Ahmet Ümit’in çok sevilen romanı ‘Beyoğlu’nun En Güzel Abisi’ sahneye uyarlanıyor. Tiyatroseverlerin çok özlediği bir isim de gerçek bir tiyatro starı uzun bir aradan sonra artık klasikleşen bir oyunla sahneye dönüyor.

DÖRDÜNCÜ SEZONUNDA ‘AHUDUDU’

Melek Baykal’ın sekiz yıl sonra sahneye döndüğü ve Suna Keskin ile başrolü paylaştığı ‘Ahududu’ oyunu, genel istek üzerine dördüncü sezona giriyor.  Joseph Kesselring’in yazdığı bu kara komedide, yalnızlığa çare bulduklarını düşünen iki yaşlı kadının yardımseverlik sancıları dile getiriliyor. Nedim Saban tarafından modern toplumda suç, ceza, masumiyet kavramları öne çıkartılarak sahneye konulan oyunda Nedim Saban da Zeki Paşa rolüyle tekrar sahneye dönüyor. Oyunda Suna Keskin,  Melek Baykal ve Nedim Saban’ın yanı sıra Cem Güler, Bülent Seyran, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu, Ender Gülçiçek, Aysuda Dalgıç rol alıyorlar.

‘Ahududu’, 28 Eylül,18 Ekim, 22 Kasım, 18 Aralık’ta  Trump Kültür Merkezi, 14, 15 Kasım’da Ankara Şinasi Sahnesi,4 Aralık Bursa , 5 Aralık İzmir AKM, 6 Aralık’ta Konak, 7 Aralık’ta Aydın’da sahnelenecek.‘ŞEN MAKAS’ DA YOLUNA DEVAM EDİYOR 

Tiyatrokare’nin interaktif komedisi ‘Şen Makas’, bu yıl daha yoğun sahnelenecek. Amerikan Tiyatro Tarihinin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan oyun, üç yıldan  bu yana Türkiye’nin pek çok yerinde kapalı gişe oynandı. Türünün tek örneği olan interaktif komedi, seyircinin katılımıyla her gece farklı şekilde oynanıyor ve farklı biçimde sonuçlanıyor. Nedim Saban’ın yönettiği, Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda yine Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor.

‘Şen Makas’, 12 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi, 24 Ekim, 11 Aralık’ta  Trump Kültür Merkezi, 24 Kasım’da Kozyatağı’nda oynanıyor. Oyun, turnelerine 11 Kasım  Karadeniz Ereğli, 12 Kasım Konya Ereğli, 13 Kasım Ankara Şinasi Sahnesi’nde devam ediyor.


BOL ÖDÜLLÜ SÜPER İYİ GÜNLER 

Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren oyunu ‘Süper İyi Günler’ ise ödül üzerine ödül almaya devam ediyor. Mark Haddon’un 32 dile çevrilmiş romanı, Simon Stephens tarafından sahneye aktarılmış ve Londra ile Broadway’i sarsmıştı. Oyun, Nedim Saban’ın yenilikçi rejisi ve özenli Türkçe çevirisiyle 2019 yılının başından bu yana sahneleniyor ve eleştirmenlerden büyük övgü topluyor. Seyircilere süper iyi bir gün yaşatmayı hedefleyen oyunda 7507’ye kadar asal sayıların tümünü ezbere bilen, ancak insanları çözemeyen 17 yaşındaki Christopher Boone’un sıradışı yaşamı konu ediliyor. Emir Özden’e üç farklı oyunculuk ödülü kazandıran  proje, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri’nde Yılın Prodüksiyonu seçildi ve  İstanbul Kent Üniversite Öğrencileri tarafından ‘Yılın Oyunu’ olarak değerlendirildi. Nedim Saban’a Yılın Sosyal Sorumlulukta Fark Yaratan Tiyatro Sanatçısı” olarak YEKÜV Ödülü ve Yılın Yenilikçi Tiyatro Yöneticisi olarak Best Of City Ödülünü kazandıran oyun, Türk Tiyatrosu’nda ilk kez kullanılan bir teknolojiyle izleyicilere üç boyutlu eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Oyunda Emir Özden’in yanısıra, Korel Cezayirli, Ayça Erturan, Didem İnselel, Cem Arslan, Onur Kırat, İbrahim Can Sayan, Şebnem Şeviktürk, Beste Koçak, Sevcan Başaydın, Uğur Can Arıkan rol alıyor. Suna Keskin ise büyük bir sürpriz yaparak oyunun ikinci yılına 17 yaşındaki Christopher’ın 75 yaşındaki en yakın arkadaşı olarak katılıyor.

‘Süper İyi Günler, sezonu 30 Ekim’de Kozyatağı’nda, 9 Kasım’da Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde perde açacak. Oyun 16, 17 Kasım Ankara Şinasi Sahnesi’nin ardından, 18 Kasım’da Konya, 23 Kasım, 14, 15 Aralık’ta Trump Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.  ‘Süper İyi Günler’in Aralık programında ise Adana, İskenderun ve Kayseri var.

TİYATROKARE ÜÇ FARKLI OYUNLA ANKARA’DA

Yıllardır Ankara turneleri geleneksel hale dönüşen Tiyatrokare, repertuarındaki üç farklı oyunla Şinasi Sahnesi’nde yine bir  mini festival yapacak. 13 Kasım Şen Makas, 14, 15 Kasım Ahududu, 16, 17 Kasım Süper İyi Günler oyunları art arda Şinasi Sahnesi’nde perde açacak.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media