banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Sen #İyiKalpliOl, gezegenimiz de iyi olsun!


Bu çağrıya kulak ver, sana sesleniyor! Öyle bir çağdayız ki nezaket kurallarının hiçe sayıldığı, takdir etmenin, teşekkürler demenin zor olduğu günlerden geçiyoruz. Bir diğer mağduriyetimiz de hiç kuşkusuz sosyal medyanın bizi çepeçevre sardığı bu dijital çağda siber zorbalık! İşte tam burada dur ve iyi kalpli cilt bakım markası Simple’ın sesine kulak ver. Duyuyor musun? #İyiKalpliOl…

Cilde, hayvanlara ve doğaya nazik olma felsefesine sahip cilt bakım markası Simple, markanın yeni serisi Daily Skin Detox’un global reklam yüzü Aslı Bekiroğlu, influencer Cansu Dengey ve Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı ile el ele dün sabah gerçekleşen basın lansmanında herkese #İyiKalpliOl çağrısı yaptı. #İyiKalpliOl çağrısına, davete katılan Aslı Kızmaz, Enis Arıkan, İrem Derici ve Kalben gibi ünlü isimlerden de destek geldi. #İyiKalpliOl çağrısı, dijital ortamda da ses getirecek bir kampanya ile devam edecek.

Simple, nezaketini bir adım öteye taşıyarak topluma #İyiKalpliOl çağrısı yapıyor. Sadece cilde değil; içinde yaşadığımız gezegene ve gezegeni paylaştığımız tüm canlılara karşı iyi kalpli bir yaklaşım benimseyen Simple, #İyiKalpliOl çağrısı ile toplumsal bir sorumluluk üstlendi. #İyiKalpliOl çağrısı ile Simple, insanları hem birbirlerine karşı nazik olmaya hem de dünyada ve Türkiye’de gittikçe artan siber zorbalığa karşı insani bir tavır almaya davet ediyor. Simple’ın bir manifesto ile ilan ettiği #İyiKalpliOl çağrısına, markanın yeni serisi Daily Skin Detox’un global reklam yüzü Aslı Bekiroğlu, influencer Cansu Dengey, Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı ve davete katılan pek çok ünlü isim de ortak oldu.


Geçtiğimiz günlerde siber zorbalığa maruz kalan ve Simple Daily Skin Detox Serisi Global reklam yüzü olan Aslı Bekiroğlu “Geçtiğimiz günlerde yaşadığım durum, kocaman bir desteğe dönüştü. Bu desteğin, bundan sonrası için kötü niyetli çabaları durdurabileceğine, benim yaşadığımı başkalarının yaşamaması için bir dönüm noktası olabileceğine inanıyorum. Tam da bu nedenle global yüzü olduğum Simple ve burada bulunan herkesle birlikte toplumu iyi kalpli olmaya davet etmenin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. İyi kalpliliğe ve nezakete bir gün herkesin ihtiyacı olabilir, toplum olarak kalbimizde iyi olanı keşfetmemiz gerekiyor” diye konuştu.


Influencer
Cansu Dengey ise “İnsanlar sosyal medyada çok acımasız olabiliyor. Burada kastettiğim eleştiri değil; kötü niyetli olan saldırılar, yargılamalar, hakaretler… İnsanlar, normalde karşınızda olsalar söyleyemeyeceği şeyleri klavye ya da telefon tuşu ile çok kolay söyleyebiliyor. Siber zorbalığı bu kadar mümkün, kolay ve yaygın kılan da bu sanırım! Ve insanları zorbalıktan geri tutacak, düşünmeye sevk edecek tek şey de içimizdeki iyi olanla yaşamayı seçmek. Hepimiz insanız. İçinde olduğumuz, karşılık vermediğimiz ya da görmezden geldiğimiz o kötülük bir gün herhangi birimizi vurabilir. O sebeple birbirimizi iyi kalpli olmaya davet etmek çok kıymetli. Bu çağrının bir parçası olduğum için çok mutluyum” açıklamasında bulundu.

Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı da “Sosyal medya diğer insanlarla aramızdaki bağı güçlendirmek için harika bir araç. Fakat ne yazık ki bazen ekranın diğer tarafında tıpkı bizim gibi mutlu olmak, sevilmek isteyen, mücadele veren bir insan olduğunu unutabiliyoruz. Siber zorbalığın panzehri empati ve şefkat. Umutla söyleyebilirim ki her ikisi de öğretilebilir, öğrenebilir beceriler. Dilerim #İyiKalpliOl çağrımız öncelikle kendimizle kurduğumuz ilişkiyi değerlendirmemize fırsat olur. Neden: Çünkü kendi acılarına karşı duyarlı olan insanlar başkalarının acılarına karşı da duyarlı oluyor; acının varlığında kendisine şefkatli davranan insanlar başkalarına da şefkatle yaklaşıyor. Kendimize karşı nazik olduğumuzda, diğerlerine karşı da kendimizi unutmadan ve yıpratmadan, doğal olarak nazik olabiliyoruz” dedi.

#İyiKalpliOl… 

You don't have permission to register
Follow us on Social Media