banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Sen hiç “Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk” gördün mü?

“Çizgili Pijamalı Çocuk” kitabıyla tanınan İrlandalı yazar John Boyne’un imzasını taşıyan “Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk”, geçtiğimiz temmuz ayında 20. baskısını yaparak, Türkiye’de 100.000’i aşkın okura ulaştı.

Kitapseverleri dünyanın en sıradışı çocuklarından Barnaby Brocket’in olağanüstü dünyasıyla tanıştıran bu heyecan verici roman, fantastik macera filmlerini aratmayan hikâyesinin satır aralarında normallik-anormallik gibi soyut kavramları ve bunların değişkenliğini sorguluyor, farklılıkların zenginliğine vurgu yapıyor.


”Yanlışlıkla” dünyanın öbür ucuna uçan sekiz yaşındaki bir çocuğun türlü badirelerle sınanan yaşam mücadelesine tanıklık ettiren kitap, olaylara ve insanlara önyargısız yaklaşmanın önemine değiniyor, hoşgörünün yaşamı ne denli güzel kılabileceğinin altını çiziyor.

Türkiye’de de geniş bir okur kitlesi bulunan John Boyne’un dünya çapında satış rekorları kıran bu romanını henüz okumayanlara küçük bir öneri: Yaz tatili sona ermeden Barnaby Brocket’la tanışmaya ve onunla eşi benzeri olmayan ”fantastik” bir macera yaşamaya ne dersiniz?

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media