AjandaKolik Reklam

 

 

RAP MÜZİĞİN “KALEMİ KUVVETLİ ŞAİRLERİ” TİRAT ALBÜMÜNDE BULUŞTU


Türkçe Rap müzik piyasasının en önemli isimlerini bir araya getiren Tirat albümünde Şanışer’den Cash Flow’a kimler var kimler… Warner Music’in ilk Türkçe rap projesi olma özelliğini taşıyan albüm, 29 Nisan’da müzikseverler ile buluşacak.

Tirat, kelime olarak tiyatro oyununda oyuncuların bir seferde söylediği parça, yazı veya konuşmada bir düşüncenin kesintisiz gelişimi anlamını içermesi bakımından, rap müzikteki ‘flow’lar ile büyük benzerlik taşıyor.

Buradan yola çıkarak albümde Türkçe Rap Müzik sektörünün “kalemi en kuvvetli, yeni nesil şairleri” olarak anılan isimleri Tirat konsepti altında bir araya getirildi.

No.1, Motive, Şanışer, Şehinşah, Cash Flow, Allame ve Ahiyan’ın şarkılarından oluşan albümün prodüktörlüğünü Osman Çello yapıyor. Albümde sürpriz bir isim de yer alıyor. Albümün intro parçasına sevilen tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu seslendirdiği Shakespeare tiradı ile imza attı. Usta oyuncu böylece ilk kez bir rap albümünde yer almış oldu.

Albüm müzik tekniği açısından da yeniliklere imza atacak. Dolby Atmos teknolojisi ile yapılan albüm dinleyicilere yepyeni bir dinleme deneyimi vadediyor.

Albümün lansman konseri ise 5 Haziran’da Harbiye Açıkhava sahnesinde.

Albümün kreatif direktörlüğünü Anıl Can yaparken fotoğraf sanatçısı Erdi Doğan sanatçıların fotoğraf çekimlerini, yönetmen İsmail Sabotiç ise video çekimlerini üstleniyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media