Okay Temiz’in 81. doğum günü partisinin teması iklim

ajandakolik

Usta perküsyonist ve ritim ustası Okay Temiz 81. doğum gününü, 11 Şubat’ta, CRR’de kutluyor.

2020 ve Sonrasında Yaşanacak Aşırı Doğa Olayları

“Ritmin Günü” başlığıyla geleneksel hale gelen kutlamanın bu yıl 17’ncisi gerçekleşiyor. Her yıl konserlerini bir tema üzerinden gerçekleştiren Okay Temiz, “17. Ritmin Günü” konserinin temasını “iklim” olarak belirledi. Birleşmiş Milletler (BM), 2020 ve sonrasında sıcaklıklardan dolayı aşırı doğa olaylarının yaşanacağı uyarısında bulunmuştu.

İsveç’ten Türkiye’ye Esen Caz Rüzgârı

“Ritmin Günü” konserinde Okay Temiz ve virtüöz besteci Aydın Esen “Orient Wind Jazz Grubu” ile sahnede olacak. Orient Wind, Okay Temiz’in 1974’te Avrupa’nın en iyi caz müzisyenlerini bir araya getirerek İsveç’te başlattığı bir proje. İlerleyen yıllarda, Türkiyeli müzisyenlerin de katılımıyla ülkemizde yeni bir ses inşa eden Temiz; Aydın Esen ile birlikte kazandıkları deneyimlerin Orient Wind’in temelini oluşturduğunu söylüyor.

İran ve Yeni Gine’den Virtüözler

17. Ritmin Günü konserinde Orient Wind’in yanısıra; İranlı tombak ustası Mohammed Reza Mortazavi ve Yeni Gineli djembe hocası Sekau Amadou Kouyate de sahnede olacak.

Her konserde olduğu Okay Temiz Ritim Atölyesi öğrencileri doğum gününde duayen perküstyonisti yalnız bırakmayacak.

30 ve 20 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Tarihlerle Marina Abramović'in hayatı

Şüphesiz gelmiş geçmiş en ünlü, en popüler ve en şaşırtıcı performans sanatçısı, Marina Abramović’in ta kendisi! Geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelen sanatçının Akış / Flux adlı sergisi, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) ve Akbank Sanat iş birliğiyle 26 Nisan’a kadar sanatseverlerle buluşuyor. Sergiyi ziyaret etmeden önce Abramović ile ilgili biraz […]