banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

“KARANTİNADA” SERGİSİ BAŞLIYOR

Fotoğraf: Nilüfer Uluevren

Şimdi sizi 21 Mart’ta başlayacak olan bir sergiye davet ediyoruz. Üstelik tam da yaşadığımız bu tuhaf, bu yalnız, bu pek mesafeli dönemden alınan ilhamla oluşturulmuş bir sergi: “Karantinada.”

“Karantinada” sergisi katılımcıları; bu belirsizlik dolu kaotik dönemde; içsel hesaplaşmalarımızla, yalnızlıklarımızla, sadece tüketerek değil aynı zamanda üreterek başa çıkabileceğimiz fikrinden yola çıkarak, bir yıla yakın sürede evlerinde ürettikleri; portre, otoportre ve still life çalışmalarını online bir sergiye dönüştürdü. 39 fotoğrafçının 156 siyah beyaz fotoğrafının yer aldığı projenin ayrıca kitabı da bulunmaktadır. Projeyi başlatan sanatçı Timurtaş Onan’ın rehberliğinde “Karantinada” sergisi, 1 Mayıs tarihine kadar  www.karantinadasergisi.com web sitesinden görülebilir.

Fotoğraf: Hande Yeniley

Sergide Yer Alan Fotoğrafçılar: Alain Danon, Aliye Rahşan Karabetça, Arzu Ünal Çokşirin, Ayşe Birkardeşler Çankaya, Beril Baytan, Deniz Horada, Dilek Elçiçek, Erhan Coral, Fethi Baytan, Hamiye Kalcıoğlu, Hande Yeniley, Harika Topaloğlu Yücel, Hilal Onaç, Işıl Yaman, Kıvanç Şamhal, Lina Basmacı, Meltem İnanç, Michael Horada, Moris Sarfati, Murat Erkan, Mustafa Sarısakal, Müjgan Horozoğlu, Münevver Antczak, Neslihan Harmancı, Nesrin Sürelli, Neşe Karaarslan, Nilüfer Uluevren, Niso Maçoro, Nurdan Turan, Nurhayat Baysal, Pelin Genç, Reyhan Aygör İncekara, Semiha Berkem, Serra Kemmer, Seval Genç, Şafak Hacaloğlu, Tulû Erzene, Zeynep Uçar ve Ziynet Parlar.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media