banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

“Kalırsa içimde bir derin sızı kalır” Timur Selçuk’un ardından…


Bugün Zincirlikuyu Mezarlığı’ndan son yolculuğuna uğurlandı, Timur Selçuk. Oysa yine hiç ölmeyeceğini düşündüğümüz o çok sevdiklerimizdendi. Bize kalan şarkıları oldu. Ve içimizde tıpkı “Ayrılanlar İçin” şarkısındaki gibi bir derin sızı kaldı. 

Müziğin duayen ismi Timur Selçuk’un ardından onun için yazılanlardan bazıları… Güzel yolcu güle güle!


NÜKHET DURU:
Sahneye çıktım dün akşam. Boş laf değil, gerçekten kalbim yanarken çıkıp şarkılar söyledim. Program yapıp gelmiş onca insana, sektörün emekçilerine karşı sorumluluğum vardı. İspanyol Meyhanesi istediler çok, bir onu söyleyemedim. Çünkü bazen de paylaşılamıyor acı biliyor musunuz?

NİLÜFER:
İlk genç kızlığımın idol sanatçısı, şarkılarına, sesine, sesinin tınısına, hayran olduğum. Ne şanslıyım ki onu tanıma ve şarkılarını söyleme şansına kavuştum, yeri dolmaz, eşsiz sanatçımız büyük usta Timur Selçuk’u kaybettik. Ruhu şad olsun.

MÜJDAT GEZEN:
1960 yılından beri tanırdım Timur’u. Çünkü annesi ile Şehir Tiyatrosu’nda beraber oynardık. Münir amca da, babamın radyodan arkadaşıydı. Çok severdi. Dostluğumuz bugüne kadar sürdü. Bugünden sonra kısmet değilmiş. Müzik adamı olarak da çok iyiydi ama Timur, insan olarak çok tatlı bir çocuktu. Allah rahmet eylesin. İyi kalpliydi, iyi adamdı, iyi besteciydi, iyi müzik adamıydı, sanatçı ana-babanın oğluydu.

CİHAT AŞKIN:
Değerli sanatçı ağabeyim Timur Selçuk’un vefatını üzüntüyle öğrendim. 1990 lı yıllardaki bir konserinden sonra tanışmıştık. Prensip sahibi, dürüst bir sanatçı idi. Çizgisini hiç bozmadı. Ailesine başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin.

KEREM GÖRSEV:
Değerli büyüğümüz Timur Selçuk, aniden aramızdan ayrılmış. Allah rahmet eylesin. Ülkemiz çok önemli bir besteci aranjörünü kaybetti.

NAZIM HİKMET KÜLTÜR VE SANAT VAKFI:
Müziğiyle kitlelerin gönlünde yer etmiş, alçakgönüllü dost, büyük yaratıcı, bir dönem Vakıf Yönetim Kurulu üyemiz olan, DK üyemiz, TİMUR SELÇUK’un ölümünü üzüntüyle öğrendik. “Güneşin sofrası” çağrıları hep bilincimizde yansıyacak Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

MURT MERİÇ: 
Uzaktan çektiğim bir fotoğraf; kalitesi kötü ama hatırası hâlâ canlı: Timur Selçuk, 13 Kasım 2015’te, CKM’de verdiği konserin sonunda bizle vedalaşıyor. Kişisel vedamı böyle yapayım. Şaşkınım, üzgünüm, ne diyeceğimi bilmiyorum… Elveda usta! Seni çok özleyeceğiz.

FAZIL SAY:
Değerli sanatçı Timur Selçuk’a sevgi ve saygıyla. Tüm dostlara başsağlığı dileklerimizle.

BOR EBEOĞLU:
Oya ile bana sadece şan öğretmekle kalmadı, yorumculuğu ve disiplini de öğretti. Ah hocam, erken bu gidiş. Allah rahmet eylesin.

YLMAZ ÖZDİL:
Taklit bile edilemeyecek seviyede özgündü, anıt insan’dı, yitirmenin hasretiyle dizlerimi döve döve dinliyorum şu anda İspanyol Meyhanesi’ni Karantinalı Despina’yı.

AHMET GÜVENÇ:
Timur hoca çok önemliydi. Onun dershanesinde senelerce ders verdik. Yeni nesillere bilgi aktarmayı, ders vermeyi biz ondan öğrendik. Benim için çok değerliydi. Çok büyük bir varlığımı kaybetmiş oldum. Nurlar içinde yatsın.


BURHAN ŞEŞEN:

Vay be Timur ağabey…Dokunmadan sevmeyi öğreneceksin demiştin.Yine öyle olacak. Mekanın cennet olsun.

IŞIL YÜCESOY:
Muhteşem bestelere imza atmış bir müzik adamı, sevgili TİMUR SELÇUK aramızdan ayrıldı. Hepimizin başı sağ olsun.

ALİ KOCATEPE:
Ustamı Kaybettim. 1967’de “Ayrılanlar İçin” bestesiyle Modern Türk Müziği’nin ilk başyapıtını üreten,  müzik dünyamızın gerçek duayeni Timur Selçuk dostumu kaybetmenin acısını yaşıyorum. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır, kendisine rahmet dilerim.

YAŞAR KURT: 
Çok üzgünüm.Muhteşem eserleriniz her zaman bizimle olacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media