Josh Malerman’dan yine gerilim dolu bir roman: ‘Carol Gömülmeden’

Çoksatan ‘Kafes’ kitabının yazarı Josh Malerman’ın yeni romanı ‘Unbury Carol’ / ‘Carol Gömülmeden’ ile yine İthaki Yayınevi’nden yine Aslı Dağ çevirisiyle çıktı. 

Oyuncu kadrosunda Sandra Bullock, John Malkovich, Sarah Paulson ve Trevante Rhodes’un yer aldığı, Netflix’in fenomen filmi Bird Box’a ilham veren ‘Kafes’ (2015), ‘Gölün Dibindeki Ev’ (2017) ve ‘Kırmızı Piyano’ (2018) romanlarıyla tanıdığımız sıra dışı temaları korku edebiyatıyla birleştirerek okurlarına farklı dünyaların kapılarını aralayan Josh Malerman, bu defa Uyuyan Güzel masalı ile Vahşi Batı öykülerini harmanlıyor ve yine yeniden gerilim dolu bir romanla karşımıza çıkıyor: ‘Carol Gömülmeden.’

Kitapla ilgili biraz olsun bilgi almak isterseniz arka kapak yazısını şuraya not düşelim:

Carol Evers’ın karanlık bir sırrı vardı. Bazen komaya giriyor ve komaya girdiğinde bir ölüden farksız oluyordu. Nabzı ve kalbi duruyor, nefes aldığı belli olmasa da bilinci asla kapanmıyordu. Ancak doktorlar bile onun öldüğünü düşünüyordu.

Bu sırrı bilen iki kişiden biri olan ve ondan kurtulup servetine konmak isteyen kocası, Carol komaya girdiğinde onu diri diri mezara gömmek için yaptığı planı hayata geçirmeye koyulur. Komadaki Carol çevresinde olan her şeyi duyup hissederken, Harrows adlı kasabada cenaze hazırlıkları başlar.

Bu sırrı bilen diğer kişi, Carol’ın eski sevgilisi, meşhur kanun kaçağı James Moxie ise haberi aldığında Carol gömülmeden Harrows’a yetişmek için yola çıkar. Tehlike ve gizemle dolu yolda yolculuk ederken eski düşmanlarla, ürkütücü varlıklarla ve peşindeki kiralık katillerle başa çıkmak zorundadır.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media