AjandaKolik Reklam

 

 

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nden Pera’ya ‘Aralıktan Bakmak’


İstanbul Araştırmaları Enstitüsü
19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren sosyal, ekonomik ve fiziksel anlamda çok boyutlu bir dönüşüm geçiren Pera bölgesine bir bakış sunan ‘Aralıktan Bakmak’ sergisi kapsamında küratörler ile sergi turu düzenliyor.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Pera bölgesinin çok katmanlı kimliğini, mekânsal üretimler ve sanal gerçeklik teknolojileri aracılığıyla ziyaretçinin deneyimine açtığı ‘Aralıktan Bakmak’ sergisi kapsamında sanatseverlerle küratörleri bir araya getiriyor. Katılımcılar bu turda, sergiyi Dilara Tekin Gezginti ve Eda Özgener eşliğinde gezme fırsatı bulurken, bölgenin yüzyıllık dönüşümüne dair detaylı bilgi edinecek. Tur kapsamında ayrıca, 19. yüzyıl sonundan 20. yüzyıl sonuna doğru uzanan döneme ait fotoğraf ve belgeler incelenerek, değerlendirmelerde bulunulacak. Tur, 16 Mayıs Perşembe günü saat 18:30’da ücretsiz gerçekleşecek.


Bristol Oteli’nden Pera Müzesi’ne!

Katılımcılar tur kapsamında, bugün Pera Müzesi olarak kullanılan Bristol Oteli’nin sanal gerçeklik teknolojisiyle yeniden hayat bulmasını sağlayan VR projesini de deneyimleyebilecek. Ziyaretçileri, Pera Müzesi binasının geçmişinde yüz yıllık bir yolculuğa çıkartan bu benzersiz mekân deneyimi, Bristol Oteli’ne ait teknik çizimler ve aynı dönem otellerinde kullanılmış mimari üslupları, mobilyaları ve objeleri referans alıyor.
Küratörle tur ücretsizdir. Kontenjan sınırlıdır. Tura katılmak için resepsiyon@iae.org.tr e-posta adresinden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.
Beyoğlu Tepebaşı’ndaki İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Pazar günleri hariç haftanın her günü 10:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebilir.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media