İran şiirinin asi sesi Furuğ Ferruhzad’ın hayatı sahnede: Yaralarım Aşktandır


Heyecanla beklediğimiz oyunlardan
biri çok yakında sahnede… Nazan Kesal’ın tek kişilik yeni oyunu ‘Yaralarım Aşktandır’, 18 Mart Pazartesi günü DasDas’ta prömiyerini yapmaya hazırlanıyor.

Yazar Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı ve Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği ‘Yaralarım Aşktandır’, İran şiirinin isyankar sesi Furuğ Ferruhzad’ın nefesini tiyatro sahnesine taşıyor.

18 Mart’ta ilk kez DasDas Atölye’de tiyatroseverlerle buluşacak ‘Yaralarım Aşktandır’ ile Nazan Kesal ölümünden yıllar sonra Furuğ Ferruhzad’ın mücadele dolu hayatına ses ve nefes olacak.

Oyunda anlatılan aynı iklimde açıp solan hepimizin hikayesi; baskı altında yaşayanların, hep eksik bulunanların ve her şeye rağmen yaşamaya devam edip sözünü esirgemeyenlerin. Ölüsüne bile tahammül edilemeyen, cenazesi bekletilen Furuğ Ferruhzad kendi arafında ömrünün şiirini yazacak veaklınızdan çıkmayacak sözler fısıldamak üzere sahnede olacak.

Sezon boyunca Metropol İstanbul’daki yeni yerine taşınan DasDas’ta sahnelenecek ‘Yaralarım Aşktandır’, 21-28 Mart tarihli biletleri ile Biletix’te satışta.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media